Çamaşırlarınızı Daha Fazla Beyaz Yapacak 3 Sır

Giysilerinizi temiz ve beyaz hale getirmek için pahalı çamaşır deterjanlarını kullanmanıza gerek kalmaz.

Kirleri çıkarmanın basit ve etkili yöntemi var. Bütün Sırları vermeden önce bu 3 sırın arasında reçetesiz satılan bir ilacında olduğunu söyleyebiliriz.

1. Kabartma tozu

Bir çok insan kabartma tozu ile beyaz çamaşırlarda etkili olduğunu biliyor. kabartma tozu her türlü şeyleri yapabilir. çamaşırlarınızı beyaz ve pırıl pırıl hale getirmekte bunlara dahildir.

8 gram kabartma tozu 1 galon 4 litre suyla karıştırılır. Giysileri bir kaç dakika bu suda bekletin. Sonra Çamaşır makinesinde yıkadığınız zaman giysiler doğal rengine gelecektir.

2. Aspirin

İlginç gelebilir ama aspirin çok etkili bir şekilde işe yarıyor. Çünkü Aspirinin asetilsalisilik asit içerdiği için elbiselerdeki kirleri çıkarır.

6 tane aspirinin ezin tozunu su dolu kaba koyun. Elbiseleri 30 dakika boyunca içinde bırakın. Çamaşırları noral deterjan ile yıkayın.

3. Sirke ve limon

Sirke dışarıda alacağınız bir çok deterjanlardan daha iyi performans gösterir. En etkili lekeleri çıkarır ve kokuları etkisiz hale getirir. Sirke elbise renklerinin daha uzun kalmasına ve beyazların gri renge dönmemesine yardım eder.

İşte beyazlarınızı tekrar beyazlatmak için: Az sirke ve bir kaşık limon koyun. Elbiseleriniz beyaz olacaktır.