Ellerinizi Gençleştirmek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştır

Ellerimiz gün içinde her türlü mikroba ve zararlı maddeye maruz kalan uzuvlarımızdır. Merdivenden inerken tuttuğumuz korkuluklar, elini sıktığımız diğer insanlar, bankamatik tuşları ve daha niceleri… Bu sebeple ellerimiz en çok yıpranan ve yaşımızı belli eden yerlerimizdir. Yaşlanmak hepimiz için kaçınılmaz bir son ama vücudumuzun bu yaşı ne kadar göstereceğini belirlemek bizim elimizde.

Özellikle 25 yaşından sonra kırışıklıklar kendini göstermeye başlar ve yavaş yavaş aynalardan uzaklaşmaya başlarız. Eğer yeterli su içmiyor ve düzenli olarak cildinizi nemlendirmiyorsanız sandığınızdan çok daha hızlı bir şekilde kırışıklıklarınız görünür olmaya başlayacaktır.

Kullandığımız kozmetik ürünler kısa vadede umut vaat etse de yıllar geçtikçe çok da fayda göremiyoruz. İmdadımıza tabi ki yine doğal yöntemler koşuyor. Bu içeriğimizde size vereceğimiz doğal yöntemler sayesinde elleriniz ruhunuz gibi hep genç kalacak.

Avokado ve muz

Cildinizi nemli tutmak ve ihtiyacı olan besleyicileri alması için avokado ve muz gibisi yoktur. Omega3 içerdiği için cildinizi güzelce besleyecek ve hasarların onarılmasını kolaylaştıracaktır. Muz da içerdiği vitamin, mineral ve antioksidanlar sayesinde cildinizi derinlemesine besleyecektir.

Malzemeler

  • Yarım muz
  • Hafif sert bir avokado
  • Yumurta akı

Hazırlanışı

Avokadoyu güzelce oyun ve yumurta akıyla beraber bir kapta karıştırın. Ardından yarım muzu da ekleyerek güzelce ezin. Hazırladığınız karışımı boynunuza, yüzünüze ve ellerinize uygulayın. 25 dakika sonra soğuk suyla durulayın ve haftada 2 – 3 kez uygulayın.

Tarçın ve hindistancevizi yağı

Kahvede ve tatlıların üzerinde harika duran tarçın sağlığınıza da oldukça iyi gelir. Doğal tedavilerin vazgeçilmez bir malzemesi olan tarçını siz de sık sık kullanarak daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı zeytin veya hindistancevizi yağı
  • 2 yemek kaşığı esmer şeker
  • 1 yemek kaşığı öğütülmüş tarçın

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir kasede karıştırın ve ellerinize güzelce yedirin. Eğer arzu ederseniz yüzünüze ve boynunuza da uygulayabilirsiniz. Nazik olmaya özen gösterin ve cildinize zarar vermeyin. Masaj yaparak güzelce yedirin ve ortalama 5 – 7 dakika sonra güzelce durulayın.

Yoğurt, bal ve muz

Yoğurt cildinizin pH dengesini korumak için harika bir üründür. Ayrıca kırışıklıklarınızı da ortadan kaldırır. Kırışık karşıtı bu tarifi hazırlamak için ihtiyacınız olan

Malzemeler:

  • Yarım muz
  • Yarım kase yoğurt
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 2 yemek kaşığı portakal suyu

Hazırlanışı

Bir çatal yardımıyla muzu bir kasede ezin ve diğer malzemeleri de içine ekleyin. Yoğun bir macun kıvamı elde edene kadar karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzü güzelce temizleyin ve ardından yüzünüze, ellerinize ve boynunuza uygulayarak 20 dakika kadar bekleyin ve ardından sıcak suyla yıkayın. Haftada 3 kere uygulayın.