Her Gün Ceviz Yemenin Cildimize Olan 6 Büyük Faydası

Bugün size günde sadece yarım fincan ceviz yemenin cildimize olan 6 büyük faydasından sizlere bahsetmek istiyoruz. Ceviz genellikle kolesterolü düşürmesi ve genel sağlığınıza fayda sağladığıyla bilinir. Ancak kalbimize iyi gelmesinin yanı sıra, konu cildinizin güzelliği olduğunda ceviz gerçekten bir süper besin. Ceviz, doğal ve parlak bir cilt isteyenler için bir zorunluluk haline gelir dersek abartmış olmayız. Çünkü ceviz cildimizin ihtiyacı olan vitaminler ve temel besinlerle doludur.

Ceviz Yemenin Cildimize Olan 6 Büyük Faydası

1. Erken yaşlanmayı önler.

Ceviz, fındık ile kıyaslandığında antioksidan bakımından daha yüksektir. Antioksidanlar cildinizi güneşe maruz kalma gibi çevresel hasarlara karşı korur. Günde birkaç ceviz yemek, cildinizi yaşlanmaya karşı korumaya ve daha uzun süre daha genç görünmesine yardımcı olabilir. Ceviz ayrıca cilt pigmentasyonunu azaltabilen ve vücudunuzun sağlıklı yeni cilt hücreleri üretmesine yardımcı olan B vitamini açısından da zengindir.

2. Cildinizin nemli kalmasını sağlar.

Ceviz, diğer kuruyemişlerden daha sağlıklı omega-3 içerir. Yeterli miktarda omega-3 almak cilt sağlığınız için çok önemlidir çünkü yağ üretimini dengelemeye, toksinleri temizlemeye ve cildinizin pürüzsüz ve kırışıksız kalması için ihtiyaç duyduğu nemi hapsetmeye yardımcı olur. Diyetinize ceviz eklemek, cildinizin daha yumuşak görünmesine ve iyi nemlendirilmesine yardımcı olmanın kolay ve lezzetli bir yoludur.

3. Egzama ve sivilce oluşmasını önler.

Sabah yulaf ezmesine birkaç ceviz eklemek onu daha besleyici hale getirecek ve aynı zamanda cildinizi içten iyileştirmenize de yardımcı olacaktır. Cevizdeki sağlıklı yağlar tahrişi yatıştırmaya yardımcı olur. Hatta dermatit ve akne gibi bazı cilt rahatsızlıklarını tedavi edebilir. Cevizdeki bazı eser elementler, iltihapla içten dışa savaşmaya yardımcı olarak cildinizin parlak kalmasına ve sivilcelerden arınmış kalmasına yardımcı olur.

4. Göz altı morluğunu ve göz torbalarını azaltır.

Koyu halkalar veya şiş gözlerle uyandığınızda, doğal olarak bir dizi göz bandına veya birkaç buz küpüne ihtiyaç duyarsınız. Ancak böyle bir durumla karşılaştığınızda, bir avuç ceviz yemenin de benzer bir etkisi olabilir. Ceviz, koyu halkaları azalttığı kanıtlanmış E vitamini içerir ve yüzünüzden aşağı kayan göz lekeleri konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

5. Cildinizi aydınlatır.

Ne yediğiniz cildinizi etkiler ve bağırsaklarınız sağlıklı değilse, hiçbir yüz pudrası veya fondöten cildinizi güzel göstermez. Ceviz yemek, bağırsaklarınızı besler ve sindiriminiz genel sağlığınız için inanılmaz derecede önemli olduğundan sağlıklı bakterileri destekler. Bu da cildinizi içten dışa doğru iyileştirerek doğal olarak dolgun ve parlak olmasını sağlar.

6. Saç derinize iyi gelir.

Yemeklerinize ceviz eklemek saç derinize fayda sağlayacaktır. Cevizdeki antioksidanlar ve sağlıklı yağ asitleri saç köklerini uyararak saçınızı daha parlak ve hacimli hale getirebilir. Ceviz yemek saç derinizi daha sağlıklı hale getirdiğinden ayrıca kepek ve kaşıntıyı uzak tutmaya yardımcı olur.

Peki siz sık sık ceviz yer misiniz? Yorumlarda ceviz hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın.