Klozete 1 Kaşık Karbonat Atın Farkı Görün

Ev için her türlü malzeme alırsanız size pahalıya patlayabilir. Bir çoğumuz kir ve lekelerden kurtulabilmek için her türlü malzemeye sahipsiniz.

Para Harcamaktan Kurtaran Temizlik Hileleri

Çamaşır

Bebek pudrası ile yağlar ve lekeler temizlenir. lekeli yada yağlı bölgeye bebek pudrası dökün bir gece bekletin sonra yıkayın.

çamaşır suyu elbiselerin yıpranmasına neden olabilir. Çamaşır suyu yerine kabartma tozu ve sirke karışımı kullanın. Bu doğal tarif beyazları beyaz yapacaktır.

Diş fırçaları

Evde en çok kir toplar. Zararlı mikropları öldürür ve güvenlidir.Fırçanın ucunu sıvıya batırın kirli uçları önlemek için fırçaları tuttuğunuz bardağın içine hidrojen peroksit dökün.

Banyo

Çözüm çok basit. Kolayı tuvaletin içine dökün bir kaç saat bırakın. asit sayesinde kirler çıkacaktır.

Tuvalet dezenfekte olarak ta karbonat kullanabilirsiniz. Karbonat etkili bir temizlik malzemesidir. Klozetin etrafına karbonat dökün ve 10 dakika bekleyin. Fırçalayın ve farkı göreceksiniz.

Sirke, Tuz ve limon doğal bulaşık deterjanıdır. 2 bardak suya 4 limon kesip ekleyin. Karıştırın. Tuz ve sirke ekleyip kaynatın. 3 çorba kaşığı limon jeli kullanın.

Mutfak

Kireci gidermek için Yarım sirke ve yarım suyu karıştırın ve çaydanlık içine dökün ve kaynatın. Sonrasında suyu dökün ve çaydanlığı yıkayın.

Camları Temizlenmesi için sirke ve kabartma tozu kullanmak

Toz ve kirin temizlenmesi için kabartma tozu ve sirke kullanın. 5-10 dakika bekleyin ve diş fırçası köşeleri gezdirin. Kalanları bez ile alın.

Diğer yöntem ise yumuşatıcı kullanmak. Suyun içine yumuşatıcı ekleyin. sprey şişelere koyun ve camlarınızı temizleyin. Pencerenin parladığını görünce şaşıracaksınız.

Musluğun parlaması için diş macunu kullanmak

Musluğun üstüne diş macunu koyun ve sünger ile temizleyin.

Tuvaleti temizlemek için kâğıt havlu ve sirke kullanmak

Tuvaleti temizlemende önce hazırlık yapılması kolaylık sağlayacak. Tuvalet kağıdına sirke dökün Bir kaç saat tuvalete koyun. Sonra yapmanız gereken tuvalet kağıdını kaldırmak.

Mobilya çiziklerini düzeltmek için ceviz kullanmak

Mobilyalardaki çizikleri doğal yağ içeren cevizleri kullanabilirsiniz ve bu yöntemle giderebilirsiniz. Yumuşak ve kuru bezle giderebilirsiniz. Çizik ve diğer lekeleri fark edilmez hale getirir.