Vücuttaki Tüm Ağrıları Durduran Karışımın Tarifi

Doğanın bize en büyük armağanlarından biri kuşkusuz zencefildir. Sağladığı faydalar ve kolaylaştırdığı hayatlar saymakla bitmez. Hem metabolizmayı hızlandıran, hem sindirim sistemini düzenleyen, hem de bağışıklık sistemini güçlendiren zencefili ne kadar size anlatsak az kalır. Kendisini yağ formunda tüketirseniz vücudunuzdaki parazitler kolayca yok olacaktır.

Eğer zencefil kökü tüketirseniz, ağrılarınız azalır, alerjik astımınızı unutursunuz ve kalp sağlığınız iyileşir. Ayrıca bağışıklık sisteminizi o kadar dayanıklı hale getirir ki en son ne zaman hasta olduğunuzu düşünmeye başlarsınız.

Eğer çay formunda tüketirseniz faydaları nelerdir?

Virüs kaynaklı hastalıklar ile vücudunuz daha kolay savaşır. Güçlenen bağışıklık sisteminiz sayesinde en son ne zaman hasta olduğunuzu unutursunuz.

Isıtıcı etkisi sayesinde, kan dolaşımınız hızlanır ve tüm vücudunuza rahatlıkla oksijen ve ihtiyaç duyulan besinler taşınır ve özellikle çocuk ve ergenlerde vücut gelişimi ciddi oranlarda desteklenir.

Sahip olduğunuz ağrılar varsa tarifteki çayı 1 bardak kadar tükettiğiniz taktirde bardak biter bitmez, 10 saniye içinde ağrılarınızın hafiflediğini göreceksiniz, hatta birçoğu zamanla kaybolur. Eğer vücudunuzda şişkinlik, iltihaplanma gibi sorunlar varsa,  birkaç bardak zencefil çayı tükettikten sonra geçecektir.

Ayrıca, zencefil çayı tüketmek vücudun her yerine kan taşınmasına yardımcı olduğundan, felç geçirme riskiniz de oldukça düşer. Bunun dışında kilo verme hızınız artar ve daha hızlı yağ yakarsınız.

Her derde deva zencefil çayı için tarifimiz:

  • Bal (Arzuladığınız kadar)
  • Çeyrek yemek kaşığı öğütülmüş zencefil
  • Çeyrek yemek kaşığı öğütülmüş zerdeçal
  • Hindistancevizi sütü
  • 1 bardak su

Hazırlanışı

Zencefil ve zerdeçalı kaynayan suya atın ve 1 – 2 dakika sonra ateşten alın. Sütü de ekleyerek içme sıcaklığına gelmesini bekleyin ve ardından balı ekleyerek afiyetle tüketin.

Sağlıkla kalın!