Genç Görünmenin Sırrı 10 Yaş Genç Gösteren Yöntem

42 Yaşındayım ama 24 yaşında görünüyorum ! Çünkü yatmadan önce suratıma bunu sürüyorum

Genç Görünmenin Yolları 10 Yaş Genç Gösteren Yöntem

Ne kadar genç görünürüm diyorsanız bu haber size göre. Hangimiz daha genç görünmek istemez ki ? İşte 10 Yaş genç görünmek için yöntemler..

Genç görünmenin yolları neler ? Herkes genç görünmek ister hele ki 10 yaş genç görünmeyi duyanların yüz ifadesinin tebessüm oluşturduğunu görür gibiyim. Peki nelere dikkat etmeliyiz.

Yaş ilerledikçe cildin doğal ışıltısını kaybetmeye başlar doğru zamanda doğru müdahalelerle genç görünmek mümkün.

Dr. Mustafa Can Eren, Yaşlanma hızının herkesin genetiği, kötü veya iyi beslenme sigara içmesi korumasız güneşe çıkması gibi etkenlere göre değişiklik gösterdiği görüldü ve ona göre tüyolar verdi.

İnce çizgi ve buruşuklukların botoks ile yok edilmesini öneren Dr. Eren, “Buruşukluğu ve çizgiyi dağıtmaya etkili olan yöntem nörotoksinlerdir. Bu harekâtta adaleler daha az kasıldığından çizgi ve buruşukluklar daha yumuşak bir görünüm gösteriyor.

Çökük şakaklara dolgu

Şakak bölgesinde oluşan çökme çoğu zaman fark edilmez “Şakak bölgesi gözden kaçan bir bölge ve çoğu insan şakak bölgesinde yaşanan çökmenin farkında dahi değil. Oluşan çukurların düzelmesinin yolu dolgudur.

Eren, nezaret çukurlarının şahsı olduğundan daha yaşlı, gözleri ise sönük gösterdiğine dikkat sürükleyerek, “Nezaret çukuru oluşmasına yağ kaybı sebep olur. Yağ kaybı yağlar zaman içinde ayrılır altlara doğru dağılması yüzünden ortaya çıkar. Göz yaşı yolu bölgesinde oluşan çukurları ortadan kaldırmanın yolu yağ ve dolgudur.

Genç kokan bir parfüm sıkın

Genç görünün – kokun! İnanması güç olabilir ama ne kadar genç kokulu bir parfüm sıkarsanız, genç görünürsünüz.  Bazı çalışmalar muhakkak başlı kokuların bazı yaşlarla ilişkilendirildiğini ortaya koydu, bu surattan doğru parfümü kullanmak işinize yarayabilir.

Gülümsü ve çiçeğimsi kokuları olan parfümleri daha az kullanın zira onlar yaşlı bayanlarla ilişkilendirilmektedir.

Gözleri canlandırın

Üst göz kapaklarındaki fazla tenin bitkin bir görünüme neden olabilir. “Gerginlik veren krem işer yarar ama gevşek ten görünüm göz kapağı kadar etkili olmaz. Üst göz kapağı işlemlerinde yağ ve ten dikkatlice kesilerek alınır. Ayrıca, göz kapağı çizgisiyle kapağın arasına dolgu madde koyarak yada yağ enjekte edilerek çukurlardan kurtulabilirsiniz.

Kaşları şekillendirin

Dr. Eren, kaşlardaki ihtiyarlamanın ten altında başlayan bir süreç olduğuna vurgu yapar, “Kaşlar incelir, beyazlar ve kavisli görünümünü kaybeder. Düşük kaş, ihtiyarlayan suratın en aşikar işaretlerinden biridir. Adaleler zayıflayınca cilt sıkılığını kaybettiği için kaşlarda düşük görünüm oluşur. Adaleler bir harekâtla kaldırıldığında, kaşlar da tertemiz bir görünüme kavuşur.

Alın çizgilerini yumuşatın

Dr. Eren, alında uzanan çizgilerin kabus olabildiğini söyler.

“Kötü görünüm oluşturur. Ancak adale sınırlayıcı botoks ile bu çizgileri düzenlemek son derece basit. Yatay çizgilerin oluşmasına neden olan adalelerin hareketlerini sınırlayarak çizgi ve buruşukluklara yumuşak bir görünüm verilebilir ve daha az aşikar olurlar.”

Ağız etrafındaki tenin de alıngan olduğunu ve tez eskidiğini söyleyen “Cilt yüzeyinin dokusuna en etkili çözüm mikro dermabrazyon ten düzenleme ile lazerdir. Bu harekâtlar zarar görmüş cilt yüzeyini yenileyerek daha canlı ve zinde bir görünüm verir.

Saç tarzınızı değiştirin

Yeni bir saç tarzı edinmek dakikalar içinde 10 sene genç görünmeniz ve sezmeniz için şahane bir yoldur. Uzun saçlar kırılır ve güneşten aldığı hasarı daha basit gösterir. Kumpaslı olarak saç kestirmek, bakır veya sarı renge boyatmak görünümüzü canlandırmak için gereksiniminiz olan şey olabilir.

Retinoid kapsayan mahsuller kullanın

Dr. Eren, cilt ne kadar sıhhatli ise çizgi ve buruşuklukların hafif durduğunu dile getirir, “Reçeteli retinoidler bir çok hekime göre olmazsa olmaz mahsullerden zira cildi formunda yakalamaya takviyeci oluyor. Retonoidler cildi gerginleştirmeye ve kolajen imalini canlandırmaya yarıyor. Ve tabi kolajen ne kadar fazla ise buruşukluk ve çizgiler az olur şeklinde konuştu.

Gevşek teni sıkılaştırın

Gevşeyen teni sıklaştırmayı öneren ultherapy etkisi Dr. Eren, “Bu surat ve boyun sıkılaştırıcı usulde, gevşek teni kaldırıp sıkılaştırmak için ultrasonun gücünden yararlanılır. Bu yöntem sıkı görünüm oluşturacak kolajeni üretmek için ise cildin alt katmanlarına enerji yüklenir. Neticeleri hemen ortaya çıkmaz.

İnce dudakları doldurun

Üst dudak zamanla uzamaya başladığını söyledi “Üst dudaktaki kalp şekli yok olur. Ağız ve burun bölgesindeki merkezindeki kısımda, başka bir deyişle burunun sonun ve üst dudak arasında kayıp yaşanabilir. Dolgu maddeleriyle dudaklar yine şekillendirilirken lüzumlu olduğu takdirde hacimde ilave edilebilir” diye konuştu.

Sarkık yanakları kaldırın

Yanaklarla beraber suratın öteki kısımlarının da düşmeye başladığını kaydolan “Yanakları doldurmak doğal görünüm oluşturur. Kaybolan dolgunluk geri kazanılır. Örümcek ağı tekniği ile de sarkan yanaklar ve gıdı yukarıya doğru yönelir” dedi.

Gıdıdan kurtulun

Dr. Eren, zaman içinde yüzdeki adaleler, dokular ve bağ dokuların zayıflamaya başladığını ve daha önceki konumlarında kalamadıklarını söyleyerek, şunları kaydoldu: “Bu sorunların görüldüğü yer ise alt çene kemiğidir. Gıdı yaradılışını önlemenin en tesirli yolu al yanak dokusunu kaldırmak, bu harekât çene kemiğinden sarkan dokunun kalkmasını sağlar. Kalan dokular da kesilerek alınır.”

Cildinizi tazeleyin

Fraksiyonel lazer uygulamasının, mat, yaşlı cildi daha önceki haline getirmenin etkili yolu olduğunu söyleyen Dr. Eren, “Cilt kendi natürel ışıltısını kaybetmeye başladığında ve senelerin izleri daha aşikar hale geldiğinde surat daha yaşlı ve çökmüş görünebilir. Fraksiyonel lazer ile hakimiyetli bir zarar alana getirilerek, cilt sıhhatli kolajen üretmeye zorlanır. Bu sayede daha meselesiz, daha denk bir cilt yüzeyi alana getirilir” dedi.

Gençleşmek isteyenlere sihrime etkenli cilt bakım mahsullerini de kullanmalarını öneren Dr. Eren, sihrime etmenlerinin bedenin natürel kolajen, elastin ve hyalüronik asit imalini çoğaldırarak surata daha kalkık bir görünüm verdiğine sözlerine ilave etti.