Cildi Yenileyip Tazeleyen Ev Yapımı Tarif

Cildinizi pul pul döküp, yenilemenin ve güzelleşmenin yollarını mı arıyorsunuz? Güzellik salonunu her zaman ziyaret edebilirsiniz. Ama neden evde yapabileceğiniz bir şeye para harcayasınız ki? Bugün size evde tüm doğal malzemelerle etkili bir peeling yapmayı öğreteceğim.

Yüz maskesi normal ve yağlı ciltlerde kullanılabilir. Sivilceleriniz varsa, sivilcenizi tahriş edebileceği için bu yüz maskesini denemeyin.

Gerekli Ürünler:

  • 2 Yemek Kaşığı Pirinç
  • 1 Çay Kaşığı Limon
  • Bal
  • Yeşil çay

Nasıl Hazırlanır:

Peki, cildinizi şımartmaya hazır mısınız? Bu yüz paketini yapma adımlarını öğrenmek için okumaya devam edin:

Aşama 1:

Pirinç unu nasıl yapılır? Yaklaşık 2 yemek kaşığı çiğ pirinci alın ve blender veya miksere ekleyin. Granül benzeri bir dokuya sahip toz yapmak için pirinci öğütün. Çok ince bir doku değil, cilt üzerinde doğal bir peeling maddesi gibi olması gerekiyor. Pirinç tozu, cildinizi beyazlatmanın harika bir yoludur. Asyalı kadınlar, uzun yıllardır cilt ve güzellik bakımlarına pirinci dahil etmişlerdir.

Kusursuz, ışıltılı, yumuşak ve güzel ciltlerinin ardındaki sır budur. Pirinç yüz maskesi cildinizi nazikçe temizler, nemlendirir ve cilt tonunuzu aydınlatır.

Adım 2:

Daha sonra pirinç tozuna bir çay kaşığı limon suyu ekleyin. Limonlar, cilt tonunu açmaya yardımcı olan zengin C Vitamini kaynaklarıdır. C vitamini ayrıca cildi serbest radikallerden koruyan etkili bir antioksidan görevi görür. Aynı zamanda kolajen üretimini de artırır.

Aşama 3:

Daha sonra üzerine bir çay kaşığı bal ekleyin. Balın cilt için faydası bilinmektedir. Bakteri üremesini önleyen asidik özelliklere sahip yüksek şeker bileşimine sahiptir. Bu nedenle, her türlü cilt enfeksiyonunu önlemek için antiseptik olarak kullanılır.

4. Adım:

Şimdi karışıma 1 buçuk yemek kaşığı demlenmiş yeşil çay suyu ekleme zamanı. Ekledikten sonra kaşıkla karıştırın. Paketin kıvamının çok kalın veya sulu olmaması gerekiyor. Kolay uygulama için yarı kalın bir kıvamda olması gerekir.

Adım 5:

Yüz maskesini tamamen karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulamaya başlıyorsunuz. Maskeyi kuru ve temiz cilde uygulamak en iyisidir. Yüz maskesini parmaklarınızı veya düz bir yüz fırçasını kullanarak uygulayın.

Pirincin dokusu birkaç granül içerdiğinden, uygulama sırasında bir miktar damlama olabilir. Bundan kaçınmak için yüz maskesini uygulamadan önce eski kıyafetlerinizi giydiğinizden emin olun.

Yüz maskesinin 10 dakika boyunca kurumasını bekleyin. Ciltte hafif bir sıkılaşma etkisi fark ettiğinizde parmaklarınızı suyla ıslatın ve cildi pul pul dökmek için dairesel hareketlerle ovalamaya başlayın. Ardından, sade su ile durulayın. Yüzünüzü suyla yıkadıktan sonra cildinizi kurulayın. Şimdi, cildin kurumasını önlemek için en sevdiğiniz nemlendirici ile devam edin.

Bu yüz maskesini haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanımda cildinizi yumuşak, esnek, pürüzsüz ve temiz hissedeceksiniz. Cildinize peeling yapacaktır. Düzenli uygulamalarla parlatıcı bir etki veriyor.