Kimseden Ücret Almadan İyileştiriyorlar, Tek Bir Şartla

Eklem ve kas ağrısı, unutkanlık, romatizma, grip gibi hastalıkları olanları, İslam Dikbıyık sayesinde kurulan Bursa’nın Yıldırım ilçesindeki arı çiftliğinde alternatif tıp yöntemi ile tedavi ediyorlar.

İslam Dikbıyık 20 yıl önce Artvin’de çobanlık yaparken Bursa’ya taşındı, bir arkadaşı sayesinde arıcılığa merak sardı. Arıcılığa bir bahçe kiralayıp 2 kovanla başlayan Dikbıyık bu alanda kendini geliştirdi ve 100 kovan arıya ulaştı. Bursa’nın Cumalikızık Mahallesi’nde Arı çiftliği kurdu ve Apiterapi adı verilen alternatif tıp yöntemi ile insanları tedavi edecek çözümler üretmeye başladı.

Çiftlikteki ‘apitoryum’ adında bir bölümde, eklem ve kas ağrısı,romatizma,unutkanlık ve grip hastalıkları olan insanların akapunktur noktalarına arı iğnesi sokularak tedavi ediliyor.

Bir çok üniversiteye ürün göndermelerinin yanı sıra, üniversite hocaları ile ortak çalışmaları da bulunuyor. Çiftlikte doktorumuz da var diyen Dikbıyık, “Yaşlı insanlarda ayak ağrıları için geliyorlar doktorumuz onlarla ilgileniyor onların akapunktur noktlarına arı iğnesi yaparak tedavi ediliyor. Bu yöntem eskiden beri uygulanır.” diye sözlerine ekledi.

 APİ TURİZMİ SON ZAMANLARIN MODASI

Dikbıyık; “Daha çok hafta sonu insanlar çiftliğimize ilgi gösteriyor ve çiftliğimizde arı sevme yeri de mevcut. Kovanları açıp insanlara kraliçe arıları ve işçi arıları gösteriyoruz, nasıl su içtiklerini görüp keyf alıyorlar. Genelde insanlara buraya aileleri ile gelmelerini tavsiye ediyoruz. Çiftlik api turzmi için de kullanılıyor, gelen insanlarla birlikte kovanları açıp polen topluyoruz, önce temizleyip daha sonra polenleri buzdolabına yerleştiriyoruz.  Tek şartımız gelen misafirlerin bizimle birlikte çalışması. Soba yakılacak, odun kesilecek, sobanın üzerinde çay demlenecek. Kimseden ücret talep etmiyoruz.” dedi

ARI ZEHRİNİN YARARLARI ADETA ŞİFA DEPOSU

Doktor İmren Işık merkezde görev yapıyor ve arı ürünlerinin hatta zehrinin faydalarını saymakla bitiremeyiz diyor. Arı ürünlerini sağlıklıyken kullanmakta faydalı çünkü bağışıklığı güçlü tutup, sağlıklı kalmamızı sağlıyor. Arı zehri ve ürünleri, tüm mantar ve bakteriyel hastalıklarında,soğuk algınlığında, romatizmada,damarsal bozukluklarda kullanılmaktadır. Hepsinden önce mutlaka yapılması gereken şey ise, ufak bir test yapıp insanların arı zehrine karşı alerjisinin olup olmadığını öğrenmek.

KİMLER APİTERAPİ YAPTIRAMAZ?

  • 18 yaşını doldurmamış kişiler
  • Pıhtılaşma ve kanama bozukluğu olanlar
  • Kontrol altına alınmayan kalp damar hastaları
  • Hamile olanlar,Emziren anneler