256 Yaşındaki Adam Can Vermeden Önce Şok Edici Gizemi Anlattı

Çinli Dövüş Sanat ustası Li Ching-Yuen’i tanıyor musunuz?

Mucize değil gerçek. 256 yaşında can verdiği söyleniyor Çinli Li Ching-Yuen’in . Üstelik Dünyanın bildiği Time gazetesinde çıktı. Yuen’in 256 yaşına kadar yaşamasının sırrı güvercin, kaplumbağa ve köpek olduğu söyleniyor.

Çinli bitki bilimcisi dövüş sporcusu olan Li Ching-Yuen 1736’da doğduğu söyleniliyor ama kayıtlara 1677 olarak biliniyor. Bu iki Doğum tarihine göre 1933 senesinde can veren Li Ching-Yuen 197 yada 256 yaşında olması gerekiyor. Her iki türlüde dünyanın en çok yaşayan insanı oluyor.

1677 Yılında Chyi Jiang Hsie, Szechuan köyünde doğmuş olması lazım. Yaşamını bir çok kısmını dağlarda bitki toplayarak ve uzun hayatı inceleyerek geçirmiştir.

1748 Yılında yani 71 yaşında iken Çin ordusuna dövüş spor hocası olarak katılmıştır. 1927’de ise komutan Yang davet etmiştir. Yaşına karşı güçlü ve mertliğinden etkilenmiştir.

Evine döndü ve 1 sene sonra can verdi. Kimisi Doğal yaşamından kendiliğinden can verdiğini söylesede kimisi ise Bu dünyada yapmam gerekeni yaptım evime gidiyorum dediği söyleniyor.

Uzun hayatın gizemi sorulduğunda Akılda Li’nin yanıtı her zaman şunlardı:

-Temiz Kalpli olun
-Bir kaplumbağa gibi otur
-Bir güvercin kadar yaşam dolu yürü
-Bir köpek gibi uyu.

İşte dünyada en uzun süre yaşamış insanlar ve verdiği nasihatler..