Defne Yaprağını Yakıp 10 Dakika Bekleyince Çok Şaşıracaksınız

Defne yaprağı iltihaplı hastalıklara karşı çok etkili bir alternatif çözümdür. Ancak defne yaprağının bugün anlatacağımız faydası onun yanmasıyla ortaya çıkıyor.

Kül tablası veya demir tasın içine defne yaprağını yakıp bırakın, etrafa yaydığı kokuyu 10 dakika içinde duymaya başlayacaksınız.

Peki bu koku hangi hastalıklara iyi geliyor?

1. Baş ağrısına çok iyi geliyor

2. Anksiyete ve psikolojik rahatsızlıklara iyi gelir

Sinir sistemini rahatlatarak beyin damarlarındaki tahribatı azalttığı Amerikadaki araştırma üniversiteleri tarafından ortaya çıkmıştır.

3. Solunumu kolaylaştırır ve rahatlatır

Nefes tıkanıklığı gibi problemleri ortadan kaldırdığı gibi doğal bir balgam söktürücüdür.

4. Şeker hastalığına iyi gelir

Defne yaprağı diyabet hastaları içinde önerilmektedir. Çayını içmeleri durumunda insülin artışını sağlayacak enzimlerin gelişmesine olanak sağlar.

5. Kalbe iyi gelir

Kılcal damarların güçlenmesini sağlayarak kalbin daha iyi çalışmasını sağlar.

6. Doğal ağrı kesicidir

Yazımızın başında defne yaprağının baş ağrısına iyi geldiğini söylemiştik. Aynı zamanda eklem ağrıları, diş ağrıları ve artrite gibi rahatsızlıklara iyi gelmesiyle bilinir. İçeceğiniz bir bardak defne yaprağı çayı size birçok faydayı beraber getirir.

7. Bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklardan korur.

8. Bağırsak sorunlarını çözer sindirimi düzene sokar

9. Kepeğin oluşumunu önler ve mevcut kepeği yok eder

Soğuk bir suyun içine defne yaprağını koyun ve 10 dakika kadar bekletin. Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra bu su ile saçınızı tekrar durulayın.

10. Böbrek taşı için doğal ilaç

Böbreklerdeki iltihaplanmaya ve böbrek taşını düşürmeye o kadar faydası var ki doktorlar tarafından önerilmektedir. Defne yaprağı çayını en az hafta 1 içebilirsiniz.

11. Uyku sorununa iyi gelir

Çayı ya da yaprağını yakmak uykusuzluğa çok iyi gelir. Aktardan alacağınız defne yaprağı size bu kadar fayda sağlayacağını tahmin etmiyordunuz değil mi?

Paylaşımı sevdiyseniz paylaşmayı unutmayın.