Diş Ağrısını Anında Kesiyor

Dişlerinize iyi bakmazsanız orta yaşlarınızda dişçilere küçük bir servet ödemek zorunda kalırsınız. Çekeceğiniz ağrılardan bahsetmek bile istemiyoruz. Özellikle şekerli yiyecek ve içecekler dişinizi çürütecek bakterilerin üremesine yatkın bir ortam oluşturduğu için sakıncalıdır ve tüketildiğinde diş temizliği gerektirir. Sizlere bu içeriğimizde diş ağrınızı kolayca gidermenin birkaç yolunu açıklıyoruz.

Günde en az 2 kez ve en az 2 dakika boyunca yumuşak bir diş fırçası ve bezelye büyüklüğünde macun ile dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmezseniz, bu yazdığımız yöntemlere ekstra bir durum yaşanmadıkça ihtiyacınız olmayacaktır.

Yağ ile Gargara

Ağzınızı zeytinyağı veya hindistancevizi yağıyla gargara yaptığınızda, ağzınızdaki bakteri sayısını azaltırsınız ve bu sayede ağrınız azalır. 2 yemek kaşığı yağı ağzınıza alıp 15 – 20 dakika boyunca çalkalayabilirsiniz.

Zencefil

Zencefil kökünü temizleyerek geceden suda bekletin ve ağzınızı bu suyla çalkalayın.

Çay torbası koyun

Siyah çay diş ağrınızı geçirecektir. Çaydaki tein maddesi ağrı azaltıcı etkiye sahiptir.

Sarımsak

Bir veya iki diş sarımsağı çiğneyerek diş ağrınızdan kurtulabilirsiniz. Sarımsak tozu ve tuzu karıştırıp dişinize basmak da faydalı olacaktır. Birkaç gün boyunca yaptığınızda diş ağrınız kaybolacaktır.

Guava yaprakları

2 – 3 guava yaprağını çiğneyerek veya guava yapraklarını kaynatıp suyuyla gargara yaparak diş ağrınızı hafifletebilirsiniz.

Nane yaprakları

Tek yapmanız gereken taze nane yapraklarını çiğnemek.

Tuz ve karabiber

Belki şaşıracaksınız ama tuz ve karabiber güçlü anti bakteriyel etkiye sahiptir ve eşit miktarda tuz ve karabiberi çok az suyla karıştırıp macun yaparsanız ve ağrıyan dişinize basarsanız, diş ağrınız hafifleyecektir.

Karanfil

Oldukça etkili bir yöntemdir. 2 – 3 karanfili ezip zeytinyağıyla karıştırarak ağrıyan bölgeye basarsanız ağrınız geçecektir. Direk karanfil yağını da dişinize damlatarak etkili bir sonuç alabilirsiniz.

Soğan

Soğanı dilim dilim doğrayın ve güzelce çiğneyin. Soğanın içerdiği anti mikrobik özellikler ağzınızdaki zararlı mikropları öldürecektir. Birkaç dakika çiğnedikten sonra ağrınız geçecektir.

Çürük ağrısı için zerdeçal

Birkaç damla hardal yağı ile yarım çay kaşığı zerdeçalı karıştırıp koyu bir macun haline getirin ve çürük dişin üzerine yerleştirin.