Kilolarından Kurtulan 6 Güçlü Kadın

Kilo almak gerçekten biz kadınların başlıca sorunu. Bir de aşırı olanlar var malesef. Ama yaşadıkları sizin hayatınıza ilham olabilir. Şimdi size 6 inanılmaz güçlü kadın göstereceğiz. Bu 6 kadın kilo vermeyi, sağlıklarını iyileştirmeyi ve hayatlarını tamamen değiştirmeyi başardılar.

6. Mayra Rosales

Mayra Rosales , obezitesi olan kadınlar arasında bir rekora sahip. Kilo vermeye başlamadan önceki ağırlığı 498 kg idi. Kadın yürüyemiyor, duş alamıyor ve vücudunu zar zor kaldırabiliyordu. Ailesi ona bakmak zorundaydı. Bir trajedi yaşadı ve, Mayra hayatını değiştirmeye ve sağlığı için savaşmaya karar verdi. Yeğeni ciddi bir kafa travması geçirdi ve kısa süre sonra öldü. Kadın polise, yanlışlıkla çocuğun üstüne düştüğünü anlattı, ancak polis gerçeği ortaya çıkardı – asıl olayı yapan Mayra’nın kız kardeşiydi.

Kız kardeşi hapishaneye gönderildi ve Mayra çocuklara bakmak zorunda kaldı. Bu onu imkansız bir duruma soktu ve kilo vermeye karar verdi. Bir dizi çok tehlikeli ameliyattan kurtuldu, yeme alışkanlıklarını değiştirdi, fiziksel egzersizler yapmaya başladı ve ilk ağırlığının % 80’ini kaybetmeyi başardı.

5. Charity Pierce

Charity Pierce, dünyadaki en fazla kilolu kadınlar arasında 38 yaşında bekar bir anne. Ağırlığı 361 kg idi. 22 yaşındaki Tony ile kendi düğünü için kilo vermeye karar verdi. Charity, obezitenin yanı sıra, büyük bir şişmeye neden olan lenfödeme sahipti. Hareket edemiyor hatta evinden çıkamıyordu.

Ancak düğünü için kendi ayakları üzerinde yürüme isteği, Charity’yi sağlıklı olma yolundaki zorlukların üstesinden gelmeye motive etti. Şimdi 13 kg doku çıkarıldıktan sonra 130 kg ağırlığında ve düzenli olarak egzersiz yapmaya devam ediyor.

4. Christina Phillips

Christina Phillips, ailesinin sürekli tartıştığı bir ailede büyüdü, bu yüzden problemlerden kaçmak için sürekli bir şeyler yiyordu. 12 yaşındayken 129 kg ağırlığındaydı ve 25 yaşındayken 300kg’dan daha ağırdı. Kendine özgüveni yoktu, evinden çıkmayı bıraktı ve tamamen annesine ve kocasına bağımlı hale geldi.

Christina sadece 2 yılda 236 kg kaybetmeyi başardı. Mide ameliyatı geçirdi. Görünüşe göre, sağlıklı yiyecekler yemeye ve egzersiz yapmaya devam ettiği sürece kilolarını koruyacak.

3. Amber Rachdi

Amber Rachdi, kendini rahatlatmanın tek yemek olduğuna inanan kendine güvensiz bir kızdı. Amber 24 yaşına geldiğinde ağırlığı kritikti – yaklaşık 298 kg idi. Ebeveynleriyle birlikte yaşamak için kendine ait kiraladığı daireden taşındı çünkü artık kendine bakamıyordu. Günlük diyeti 4 dev öğünden oluşuyordu ve arada bir yığın şeker yiyiyordu.

Amber bu yaşam tarzına “veda etmek” için kolları sıvadı. Mide ameliyatı geçirdi ve Spor salonuna gitmeye başladı. Bir terapist gitti ve sonuçlar inanılmaz oldu. Ameliyattan sadece 6 ay sonra Rachdi 40 kg’dan fazla kilo kaybetti ve bir yıl sonra 25 kg daha kaybetti. Kilo verdikten sonra Amber, kilo almasına aldırmayan erkek arkadaşından ayrıldı ve başka bir erkekle evlendi.

2. Melissa D. Morris

Melissa D.Morris, Çocuk sahibi olmayı hayal eden bir kadındı. Ama fazla kilosu yüzünden hamile kalamadı – 295 kg ağırlığındaydı. Mide ameliyatı, diyet ve birçok fiziksel aktivite sayesinde Melissa neredeyse 70 kg kaybetmeyi başardı. Bu, hayalinin gerçekleşmesini sağladı – hamile kalmayı başardı. Ancak hamileliğinden sonra kilosu geri dönmeye başladı.

123 kg’a ulaştığında, Melissa günlük kalori alımını 1.200 kaloriye düşürdü ve 80 kg kaybetti. Şimdi kendisinin ve ailesinin neyi ne kadar yediğine gerçekten dikkat ediyor.

1. Zsalynn Whitworth

Zsalynn Whitworth, kilo vermek için ağırlık için bir karar alınca, kocası ona destek vermedi. Kilolu kadınları sevdiğini ve karısının kilo vermesi durumunda ondan hoşlanmayı bırakacağını söyledi. Hatta Zsalynn’in kilo verme girişimlerini sabote etmeye çalıştı: örneğin, ona marul almayı reddetti.

Zsalynn, fazladan kilo ile bir yıl mücadele ettikten sonra kocasından boşandı, yeni bir aşkla tanıştı ve sağlığını iyileştirmeye devam ediyor.

Obez olmak yıllar alır ve tabii ki durumun kontrolünü kaybetmek ve normal bir yaşama tekrar sahip olmak kolay bir iş değildir. Ama insanlar tehlikede olduklarını çok geç olduğunda fark ediyorlar? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi bizimle lütfen paylaşın.