Kadınları İtici Gösteren 9 Hareket

Merhaba, bu içeriğimizde kadınları itici yapan 9 harekete değinmek istiyorum. Erkekler ve toplum tarafından pek hoş karşılanmayan bu hareketleri farkındalık oluşturmak için anlattım. Hazırsanız başlıyoruz.

1. Ağzını yayarak konuşan tipler

Ağzını yayarak konuşmak kadınları oldukça itici gösterir. “Uff sanane be salak” gibi cümleleri kurarken genelde ağız yayılır ve itici bir profil oluşur.

2. Her fırsatta kadın olduğunu hatırlatan tipler

Bir kadın olarak söylemeliyim ki her fırsatta kadın olduğunuzu hatırlatmak sizi itici gösterebilir. Örnek olarak aşağıdaki cümlelere bakalım.

“Ben Kadınım, öne geçicem ve sen yer vermek zorundasın”

“Ben Kadınım, o yüzden senden daha üstünüm”

“Ben Kadınım, en kutsal varlığım, biz olmadan siz bir hiçsiniz”

Bu tür cümleleri kuran ve kurmaktan mutlu olan kişiler feminist olabilir.

3. Ağlamayı silah olarak kullananlar

Ağlamak her kadının hatta her insanın zaman zaman yaşadığı bir durum olsa da bazı kadınlar ağlamayı abartıyor ve bunu silah olarak kullanıyor. Yapmayın çünkü farkedilirse kötü sonuçlar doğurabilir.

4. Ağzı kapatarak gülmek

Bazı kızlar gülerken utanır ve eliyle ağzını kapatır. Narin ve hoş bir gülümsemeyse sorun değil. Ama Danla Biliç gibi kahkaha basıp sonra da ağzınızı kapatacaksınız hiç denemeyin.

5. Dedikoduyu abartan tipler

Dedikodu, kola ve cips üçlüsü dedim mi siz zaten anladınız. Tamam yapmayın demiyorum ama dozunda bırakın. Nerden mi biliyorum? Bende kadınım, sizim ben.

Sizene ki, eniştenizin oğlunun evde kalmış kızından?

6. Mağazalarda saatler harcayan tipler

Alışveriş yapıp mağaza gezmek hemen hemen birçok kadının en sevdiği şey ama bunu abarttığımızda dışardan nasıl göründüğünüzü siz yine de bir düşünün.

7. Herkesi kendinden hoşlanıyor zannetmek

Tamam güzelsin, alımlı ve hoş bir kadınsın, Angelina Jolie sensin ama herkesin senden hoşlandığını düşünme fikri çok itici.

Böyle kızlar var biliyorum.

8. Makyajı abartan tipler

Makyajı yavaş yapana saygım sonsuz, abartarak saatlerce yapan kızlar itici görünüyorsunuz her şeyin ölçülü olanı makbul. Yeni makyaj trendi hafif makyaj kızlar.

9. Yabancı erkekleri üstün görmek

Tamam, yabancı erkekleri beğeniyor olabilirsin, yakışıklılarda Allah var.  Ama bizim Türk erkeklerimizin de aşağı kalır yanı yok eleştirel konuşursak itici görünebiliriz.

Yukarıdaki tüm maddeleri genelleme yapmak için değil, tamamen farkındalık oluşturmak için hazırladım.

Siz ne düşünüyorsunuz yorumlarda itici bulduğunuz noktaları yazabilirsiniz. Başka bir içerikte görüşürüz.

Sizleri seviyor ve kucaklıyorum..