Her Gece Uyumadan Önce Bu Hareketi Yapın

Uyumakta güçlük çekiyorsanız bu yazı sizin içinBir çok insan uyuyana kadar yatakta belirli bir süre geçirir. Genellikle uyumakta zorluk çekenler sadece gündüz yorgunluğu değil ayrıca obezite ve bunalım gibi sağlık problemleriyle karşı karşıya geliyorlar.

Uyumadan önce bu yoga pozisyonlarını yapanlar daha sağlıklık bir uyku uyuyabilirler. Bu hareketlerin sizi yoracağını düşünüyor olabilirsiniz ama yaptıktan sonra obezite ve bunalım gibi bir çok hastalıktan kurtulabilirsiniz.

Bu hareketleri 5 dakika arayla yapın. Yorulduğunuz anda vazgeçebilirsiniz. Hareketleri yaparken hiç bir şey düşünmeyin. Negatif düşünceleri bir kenara koyun ve pozitif düşüncelere sahip olun.

1. Çocuk duruşu

Bu hareketten sonra daha rahat hissedeceksiniz. Ayrıca beyniniz, sırtınız, omuzlarınız, sinirleriniz ve gözleriniz gevşeyecektir. Egzersiz yaparken her zaman derin nefes alıp verin. Yorulana kadar ve sakinleşene kadar bu pozisyonda kalın.

2. Yoga pozisyonu

Bu hareket sizin için kolay olacaktır. Sırt üstü uzanın ve dizlerinizi kırın. Ayaklarınızın birbirine dokunması için ayak tabanlarınızın birbirine bastırılması gerekmektedir. Bacaklarınızın sarkmasına izin verebilirsiniz. Elleriniz ise vücudunuzun yanında kalsın.

3. Arka silindir

Sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı açın. Daha sonra kollarınızı bacaklarınızın yanına koyun. Ayaklarınızı kendinize çekin ve ellerinizden güç alarak kalça bölgesini esnetin.

4. Geriye dönüş

Önce sırt üstü uzanın ve dizlerinizi kırın. Bacaklarınızı sol tarafa koyun ve başınızı sağa doğru çevirin. sağ ve sol olarak bu hareketi 2 kere uygulayın.

Yorumlar

   • Eğer genetik bir sorun yoksa ya da büyük bir sağlık sorunu yoksa gerçek müslüman sünnet üzere yaşadığında zaten kilolu olamaz . Saygılar.

    • Bunun din ile ne alakası var? İnsan sağlıklı besleniyor ve aldığı kaloriden daha fazlasını harcıyorsa kilo almaz ve hatta spor yapıyor ise mütemadiyen sağlık sorunları yaşamaz. Hıristiyan ya da ermeni ya da yahudi ya da ateist de sağlıklı olabilir. Yeter ki bunları öğrenecek kadar akıllı ve uygulayacak kadar bilinçli olsun.

   • Sen makaleyi nerenle okuyorsun ? Zayıflamak kelimesini ben görmedim bu makalede. Obezite olmamak içn alınan tedbire zayıflamak diyen fındık kadar beynin var. Namaz konusu olunca trigger olmayın biraz pozitif düşünün

  • Ninemin bir lafı vardi, ‘Allah millete akil fikir dagitirken bu kulu neredeymis?’ Cok severim bu lafi, var iste boyle bir iki tane basi bos kul…