Komşusu Son Nefesini Verince 3 Çocuğunu Evlat Edinen Anne

Bu devirde 5 çocuğa bakmak ne kadar zor tahmin etmek zor değil. Ancak sizi anne gibi anne olan Tisha ile tanıştırmak istiyoruz. Komşusu kanserden hastalandı ve bir süre sonra son nefesini vererek yaşamını yitirdi. Devlet geride kalan 3 çocuğu yetiştirme yurduna verme kararı aldı ancak Tisha’nın gönlü bu duruma razı gelmedi.

Tisha ve eşi 5 çocuğa bakmalarına rağmen aldıkları bir karar sonrasında 3 çocuğu evlat edindiler. 8 çocukları oldu ve hayat onlar için elbette biraz daha zorlaşmıştı. Onlar bu durumdan rahatsız olmasalar da bir gün Tisha’nın yaptığı bu fedakarlığı bir yardımsever farketti. Bir gün Tisha evine geldiğinde evindeki eşyaların tamamen değiştiğini görünce şok oldu.

İyi yapan iyilik bulur

Bir televizyon kanalı Tisha’ya sordu: Çok fazla tanımadığın komşunun çocuklarını evlat edinmek nasıl bir duygu? Tisha: “Onlar daha çocuk, bende yetiştirme yurdunda büyüdüm. Onlar benim yaşadığım zorlukları yaşasın istemedim. Her çocuk, çocuk gibi yaşamayı hakeder. Annelerini kaybettikleri için çaresiz ve üzgündüler, onlara sıcak bir yuva hayatlarını mutlu yaşayabilecekleri bir ev vermek istedik, gönlümüz bu anlamda çok rahat.” dedi.

Evlerinde yeterince yer olmadığı için Tisha’nın büyük oğlu salonda koltukta uyuyordu. Oda konusunda yetersiz olduğunu ailedeki herkes farkındaydı ama hallerinden memnundular. Durumlarından haberdar olan yardımsever kişi ise evlerine duvar ördü ve gereken değişikliği evlerine uyguladı. 6 haftada tamamlanacak olan değişikliği büyük bir ekip sayesinde 3 günde uyguladılar. Tisha sadece duvar orüleceğini zannediyordu ama evin son halini gördüğünde göz yaşlarına boğuldu.

Tisha ve eşi iyilik yapmıştı ve iyilik buldular.

Evin son halini görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.