Yumurta Diyetiyle 1 Haftada 4 Kilo Verin

Beslenmenize biraz daha fazla yumurta ekleyerek düzenli bir şekilde haftada 4 kilo verebilirsiniz. İçerdiği yüksek protein değeri sizi uzun süre tok tutacak ve fazla kalori almanızı engelleyecektir. Aynı zamanda metabolizmanızı da hızlandırarak kısa sürede arzuladığınız fiziğe kavuşabilirsiniz.

Adının yumurta diyeti olduğuna kanmayın. Tabi ki sadece yumurta tüketmeyeceksiniz. Yeşil sebzeler ve mümkün olduğunca su içmeniz de oldukça önemli. Aksi halde kabızlık gibi bağırsak sorunları yaşayabilirsiniz.

yumurta

Yumurtamızı pişirirken yağ kullanmamaya özen gösteriyoruz. Yağ kullanmak dışında istediğiniz her şekilde yumurta tüketebilirsiniz. Eğer yağ kullanmayı düşünüyorsanız zeytin yağı gibi sağlıklı sağları tercih edin.

Peki nasıl uygulayacağız?

Kahvaltı

1 veya 1,5 haşlanmış yumurtanın yanına 1 dilim az yağlı peynir, 3 veya4 zeytin, söğüş domates ve salatalık, 1 veya 2 dilim ekmek tüketerek güne başlıyoruz ve ardından en az yarım saatlik bir yürüyüş yapmayı ihmal etmiyoruz.

Öğlen yemeği

1 yumurta veya ızgarada yağsız olarak kızartılmış taze bir et ürününün yanına 1 domates, 1 veya 2 dilim ekmek, 1 kase yoğurt ve büyük bir tabak salata ile devam ediyoruz.

Ara öğün

1 avuç taze fındık veya badem ve mevsimi olan herhangi bir meyve tüketiyoruz.

Akşam yemeği

2 tane yumurta, arzuladığınız herhangi bir sebze yemeği, büyük bir tabak salata, ayran ve 1 dilim ekmek ile günümüzü sonlandırıyoruz.

Diyetimize devam ederken tuz kullanımını mümkün olduğunca azaltmayı ve su içmeyi olabildiğince arttırmayı unutmayalım. Sıcak içeceklerimize şeker katmaktan vazgeçmeli ve soğuk içeceklerimizi asitli veya alkollü olmayanlardan tercih etmeliyiz. Diyet programındaki menüler sizi tatmin etmiyorsa, kalsiyum içerikli her tür gıdadan takviye alabilirsiniz.

Dikkat!

Eğer yüksek kolesterol, karaciğer rahatsızlığı ve safra kesesi problemleriniz varsa bu diyet size çok da uygun olmayabilir. Öncelikle doktorunuza danışarak bu diyete başlamanızı tavsiye ediyoruz.