Kadınları Olduğundan Daha Yaşlı Gösteren 9 Günlük Alışkanlık

20’li yaşların ortasına ulaşır ulaşmaz, birçok kadın yaşlanmayı durdurabilmek istiyor.Cildimiz bazen 20’li yaşlarımızın başında ince çizgiler ve kırışıklıklar almaya başlar. 30’lu ve 40’lı yaşlarımızda bu çizgiler çok daha belirgin hale gelebilir. Yaşlanmaya devam ettikçe cildimiz biraz gevşemeye ve sarkmaya başlar.

Pek çok kadın görünüşlerini “düzeltmek” için kremlere ve losyonlara başvurur. Genç ve sağlıklı görünmek için tamamen doğal bir yol izlemek istiyorsanız, günlük alışkanlıklarınızdan bazılarını değiştirmeyi deneyin. Bu alışkanlıklar sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösteriyor.

1.Aşırı Peeling

Peeling, ölü deri hücrelerinin birikmesini engellediği için zaman zaman yapılması gereken iyi bir şeydir, ancak çok sık yaparsanız cildinize zarar verebilir.

Özellikle sert ürünlerle peeling yaparsanız veya çok sert uygularsanız, yeni cilt hücrelerine zarar verebilirsiniz, bu da cildinizin daha yaşlı ve kırılgan görünmesini sağlayabilir.

2.Her Gün Güneş Kremi Sürmeyi Unutmak

Her gün güneş kremi kullanmak, özellikle de dışarıda vakit geçirecekseniz kesinlikle çok önemlidir.

Yıl boyunca güneş kremi kullanmazsanız, güneş hasarı riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Sadece güneşten korkutucu melanomlar almakla kalmaz, aynı zamanda cildinizi sert ve kösele gösterebilir.

3.Besin Açısından Zengin Gıdalar Yememek

Yaşam boyunca cildimiz pek çok şeye maruz kalır: güneş, rüzgar, su ve daha fazlası.

Cildimiz bunlarla başa çıkmaya çalışırken, meyve ve sebzelerle desteklerseniz kendisini hasardan daha da iyi koruyabilir.

4. Eski Sü-tyen Giymek

Sü-tyenler, diğer kıyafetlerde olduğu gibi gerilir. Çoğumuzun bunu bildiği gerçeğine rağmen, sü-tyenlerimizi zamanlarını doldurduklarında bile kullanmaya devam ediyoruz.

Eski, sarkık sü-tyen giymek aslında sizi daha yaşlı gösterebilir.

Artı, yaşlandıkça gö-ğüslerin şekli değişir, bu yüzden en son sü-tyen aldığın zamanki boyutta olmayabilirsin – bu yüzden her zaman ölçmelisin!

5. Yeterince Uyumamak

Yeterince uyumamanın gözlerimizi şişirip koyu halkalar oluşturabileceğini hepimiz biliyoruz, ancak cildimiz üzerinde daha uzun vadeli etkileri de olabilir.

Cildiniz uyduğunuz zaman kendini onarır, bu nedenle yeterince gözlerinizi kapatmazsanız, cildiniz de bundan payını alır.

6. Bol Giysiler Giymek

Pek çok kadın bol giysiler giymenin güvensizliklerini örtebileceğine ve onları daha çekici gösterebileceğine inanıyor, ama aslında durum bu değil.

Fazla büyük kıyafetler giymek, sizi olduğunuzdan daha büyük ve daha yaşlı gösterebilir.

Hangi beden olursanız olun, vücudunuza gerçekten uyan ve ona uygun kıyafetler giyerek bu sorunu önleyin. Bu sayede daha ince, daha sağlıklı ve daha genç görüneceksiniz.

7. Yeterli Su İçmemek

Su içmenin daha enerjik görünmenizde ve fazlalıklarınızı atma konusundaki olumlu etkilerini hepimiz biliyoruz, ama aynı zamanda cilt üzerinde de büyük bir etkisi var.

Birçoğumuz cildimizi nemlendirmek için losyon uygularız, ancak içten nemlendirmek, genç ve ışıltılı bir cilde sahip olmanın en iyi yoludur. O yüzden su içmeyi ihmal etmeyin.

8. Çok Fazla Şeker Yemek

Çoğumuz çok fazla şeker yemenin kilo almamıza neden olabileceğini biliyoruz, ancak görünüşünüzü de gerçekten etkileyebilir.

Çok fazla şeker tüketmek ilt-ihap-lanma ve sivilceye yol açabilir, bu da cildinizin daha yaşlı görünmesine neden olabilir.

9. Gazlı, Şekerli İçecekler İçmek

Gazlı içecekler ve şekerli kahveler dişlerinizi lekeleyip sarı görünmesine neden olabilir, bu içecekler çok fazla şeker içerdiğinden, Donuk, rengi değişmiş dişleri ortayı çıkarır ve bu da sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterebilir.