Yüksek Kan Şekerinin Vücuttaki 5 Belirtisi

Yüksek kan şekeri belirtileri ilk başta anlaşılmaz. Tedavi edilmediğinde ciddi hasarlara sebep olur.

Kanınız Pekmez Gibiyse

 

Şeker kanı daha kalın ve yapışık yapar. Pekmez kanınızın en ince noktasına kadar gözlemler. Gözler, kulaklar, böbrekler ve kalp erişiminin güçlü olduğunu hipotez edebilirsiniz. Söyleyen Joanne Rinker ve İtalyan diyetisyen Waynesville, NC’de kan damarlarını görmeye başladık diyen İtalyan bir araştırmaya göre şeker hastası olmayan insanlardan bile kan viskozitesi ve kan şekeri seviyesinde doğrudan etkiliyor.

Vizyonunuzu alt üst edebilir

Yüksek kan şekeri göz sağlığınıza zarar verir. Küçük kan damarların zarar gördüğü ağ tabaka, gözün arka taraftaki ışığa duyarlıdır.

Kan şekeri sivri uçları geçici olarak flu görüşlere sebep olur. Şeker seviyesi basma kalıba ulaştığında görme düzelir.

Ayrıca sonraki aşamada, anormal damarlar oluşabilir ve periferik görmeyi yasaklar.

Bağırsağınızla savaşıyor

Bağırsak sorunlarınız mı var ? Asaplar yüksek kan şekerine bağlı olarak sindirim sisteminizi etkiler. Kabızlıklara ve ishal şikayetlerine neden olabilirler.

Kontrol edilemeyen kan şekeri gastropareziye yol açar. Midedeki besinlerin ince bağırsağa hareketlenmesi veya hareket etmemesi durumudur. Bulantı, kabarıklık, kusma gibi olaylar da kan şekeri problemi daha kötüleştirir.

Cildinizi Etkiler

Kan şekeri sorunu vücudunuzda görülebilir. Kan şekeri yükseldiğinde vücudunuz sıvı kaybeder ve cildiniz kuru,çatlamış ve kaşıntı olur. ve bu başlangıçtır.

Deri sorunu diyabetin ilk sorunu olur. Mantar enfeksiyonları bayanlarda göğüslerinin altında veya kasık bölgelerinde görülür.

Gülümsemeni mahvedebilir

Kontrol edilemeyen kan şekeri öpücük düşmanıdır. Tükürüğünüzdeki şeker ağızda bakterilere neden olur ve dişlerinize yapışık plak olur. Bazıları diş çürümesine neden olurken bazıları ise kokuya neden olur.

Kan şekeri barbarlaştığında kanamalara sebep olur. Çiğnemek ve eritmek güçleşir. Yüksek kan şekeri dudak kuruluğuna ve çatlamasına sebep olur.