Diş Ağrısını 1 Dakikada Geçiriyor

Yatağınızda uzanırken aniden diş ağrısıyla uyandınız mı ? İnsanı huzursuz eden sızılar,diş kırığı,cerahat, çürük veya diş eti hastalıklarından oluşabilir. Diş doktorlarına ulaşamadığınızda sizi daha çok zora sokabilir. Aklınızda dişçiye gitmelimiyim diye bir soru var ise işte bu cevap tam size göre. Senede 2 kez rutin kontrolden geçmelisiniz.

Karanfil

Diş ağrınızı rahatlatmak için karanfil yağı kullanın. Eğer evinizde karanfil yağı yok ise dişinize 2 damla damlatın yutmayın. Yağ yok karanfil var ise oda işinize yarayacak. 1-2 tane karanfili ağzınıza atın ve bekleyin. Sonra ağrıyan dişe bastırarak iki dakika bekleyin. Bu diş tedavinizi yapmaz sadece ağrınızı keser en kısa sürede dişçinize görünün.

Tuzlu suyla gargara

Bir çay kaşığı tuz ve ılık su ike gargara yapın dişlerinizin arasında kalan artıkları temizleyecektir.

Başınızı yukarıya kaldırın

Başınızı yukarı kaldırın çenenize binen yük azalacak ve ağrınız azalacaktır. Bir diş sarımsağı ezin ve macun kıvamına getirin dişinize koyun ağrınız hafifleyecektir.

Yanağa Soğuk Kompres

Beze bir kaç tane buz sarın ve ağrıyan dişin olduğu tarafa yanağınıza koyun. Ağrıyan bölge soğuduğunda ağrı azalacaktır. Dişinize dolaysız olarak bastırmayın. İlk başta azaltsada sonrasında daha fazla ağrıyacaktır.

Çay poşetleri

Kullanılan çay poşetleri dişinize koyun daha öncede insanların yaptığı bir yöntemdir.

Ağrı kesiciler

Ağrı çok olduğunda doğal ağrı kesiciler imdada yetişecektir. Size uyarımız şu dişinize kontrolsüz ağrı kesici ilaç ile bastırmayınız. Daha hızlı etki etsin diye bu tür kullanımlar yanlış sorunlara yol açabilir. Ağrı kesiciler ağrıyan mideye dağılır. Daha hızlı bir tedavi için bu yönteme baş vurursanız yaşamınız riske girer.