Maca Kökü Kullanarak Tiroidin Etkilerinden Kurtulun

Son zamanlarda daha kolay sinirlendiğinizi, sürekli kilo aldığınızı ve devamlı yorgun hissettiğiniz oldu mu? Bunun sebebi sandığınız gibi günlük hayatın stresi değil de basit bir hormon eksikliği olabilir. Bunu önlemenin en kolay yolu doğal yoldan besin takviyeleri almaktır.

Maca kökü hipotalamusu ve hipofiz bezini uyarır ve vücuttaki hormon dengesini düzenler. Duygu durumunuzdaki değişimler genellikle yaşadığınız hayatın stresinden etkilense de, yersiz duygu değişiklikleri hissettiğinizde mutlaka bir endokrin uzmana başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

Özellikle kadınlarda, menopoz başlangıcında hormon dengesi altüst olur ve bu sebeple bir sürü dengesizlik yaşanır. Maca kökü hormon sistemini düzenlediğinden, bu soruna da yardımcı olur.

Sağladığı doğal hormon terapisi birçok reçeteli ilaçtan daha etkili olacaktır. Düzenli kullanımda hormon dengenizin rayına oturduğunu ve çok daha az sorun yaşadığınızı fark edeceksiniz. Tatlı krizlerine girmeyecek, daha sakin ve enerjik bir ruh hali içerisinde olacaksınız.

Maca kökünü kullanırken, ister çayını yapıp içebilir(Yarım tatlı kaşığı) isterseniz, pişmiş yemeklerinize serperek tüketebilirsiniz(bir tatlı kaşığı). Pişirmek, besin değerini kaybettirir. Bu sebeple mümkün olduğunca sıcağa maruz bırakmamak faydanıza olacaktır.