Hemoroide Mucizevi Çözüm

Hemoroid çok sık görülür buna rağmen gizlenen bir hastalıktır. Mesleki nedenler kalıtsal yatkınlık ve hareketsiz yaşam basura neden olan önemli etkenlerdir. Hemoroid tedavisi için gerekli ilaçlar ve tedaviler vardır. Bunlardan ayrı bazı bitkisel yöntemlerde vardır. Dr.Ender Saraçın önerilerine bir göz atalım ne dersiniz ?

Sağlık uzmanı Ender Saraç evde kolay şekilde uygulayacağınız bitkisel tedaviler sizlere yardımcı oluyor.

Dr. Ender Saraç’ın Hemoroid için Teklifleri :

Hemoroid için bitkisel yöntemler : Aloe vera, rutin biyoflavonoidi, gotu kola bitkisi tabletleri varis meylini azaltarak faydalı olur.
Hemoroid içi bitki çayları : Kök zerdeçal ve kuşburnu karışım çayı yapıp için ve günde 2 Lt ılık akışkan şekilde içmek çok yararlıdır.

Hemoroid sorunu yaşayanlar ayrıca şunlara dikkat etmelidir:

Katı ve kuru besinler baharatlı besinler kırmızı et acılı ve fazla asitli içeceklerden uzak durmaları gerekir. Zarlı yiyecekler, zeytinyağlı, sebze çorbası, sulu, lifli meyve kompostoları gibi yiyecekleri harcaması çok yararlıdır.

Zeytinyağı, kantaron yağı ve ıspanak:

Bir çorba kaşığı zeytinyağı alın ve 3 adet ıspanak yaprağı ile karıştırın. Oluşan karışımı pamuğa sürün makat çevresine sürün faydasını göreceksiniz. Zeytinyağı ve kantaron yağı sürerekte fayda sağlayabilirsiniz.

Hemoroit İçin Diğer Çözümler

 

Doğal yöntemler

Patlıcan sapı:

Patlıcan suyunu kaynatarak oluşan doğal suyu soğutun ve için yada hemoroid bölgesine bir müddet temas ettirin.

Zencefil – nane şekeri – bal karışımı:

1 çay kaşığı nane şekeri mentol yarım çay kaşığı zencefil ve bir çorba kaşığı bal ile karıştırın her gün için düzelme olduğunu göreceksiniz.

Sülük uygulaması:

Sülüklerin hemoroid memelerini emmelerini sağlayarak ananesel hemoroid tedavisi uygulanır. Sonrasında makat bölgesi su ile temizlenmekte ve sonra bal sürülmektedir.

Oturma banyosu:

10-15 dakika günde 4-5 kere ılık suda sıcaklığı 24-27 C olacak dirseğinizi yakmayacak şekilde olacak oturunca ağrıları azalması ciddi şekilde yardımcı olacaktır.