İdrar Yolu Enfeksiyonunu Evde İyileştirin

İdrar yolu enfeksiyonlarını kolay tedavi etmenin ilk şartı erken yakalamaktır. Doktorunuzun tavsiye ettiği ilaçları vaktinde ve dozunda kullandığınız takdirde zamanla yok olacaktır.

Ancak bazı enfeksiyon türleri bu ilaçlara dirençli olabiliyor ve doğal yöntemlere ihtiyaç duyuyoruz. Sadece elma sirkesi ve karbonat kullanarak erken yakaladığınız bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

Doktorunuzun önerdiği ilaçları erken keserseniz, bu bakterilerin daha dirençli olmasına yol açar. Bu sebeple size reçete edilen ilaçlarınızı mutlaka doktorunuzun tavsiye ettiği zamana kadar kullanmaya devam edin.

Bu tip enfeksiyonlar kadınlarda daha yaygındır. Çünkü kadınlar erkeklerden çok daha kolay mikrop kapar. Doğal tedaviler kullanarak kolayca önüne geçebilirsiniz. 2 günden fazla süren her türlü problem mutlaka doktora danışılmalıdır.

Doğal Yolla Nasıl Tedavi Edilir?

Karbonat, bakterilerin üremesini ve hastalığın yayılmasını engeller. Bir çay kaşığı karbonatı bir bardak suya karıştırarak günde bir kez için.

Elma sirkesindeki asetik asit zararlı bakterileri öldürecek ve vücudunuza hastalıkla savaşmada ihtiyacı olan enzimleri, mineralleri ve geri kalan besleyicileri sağlayacaktır. Sadece 2 – 3 yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak suya katın ve tadını güzelleştirmek için bal ekleyin. Günde 2 veya 3 kez tüketebilirsiniz.