Bu İçecek Kemiklerinizi Çürütüyor!

Kolanın zararları hakkında geçtiğimiz yıllarda birçok araştırma yayınlandı. Sağlığımız için ne kadar zararlı olduğunu bildiğimiz halde hala hem ülkemizde hem de dünyanın geri kalanında sıklıkla tüketmeye devam ediyoruz.

İnsanlar duyduklarından ziyade kendi gözüyle gördüklerine daha çok inanırlar bu sebeple biz de kolanın zararları hakkında bir içerik hazırlamaya karar verdik. Siz de bu konu hakkında meraklıysanız ve doğru bilgiler öğrenmek istiyorsanız, okumaya devam edin.

Kola içtiğinizde ilk 10 dakika vücudunuza 10 çay kaşığı şeker alırsınız. Bu günlük ihtiyacınızın 2 katıdır.

20 dakika sonra aşırı şeker tüketimi sonucu kandaki şeker seviyeleri birden yükselir ve vücut durumu dengelemek için yüksek miktarda insülin salgılar. Karaciğeriniz de tüm fazla şekeri yağa dönüştürmek için işe koyulur.

40 dakika sonra vücudunuz kolanın içerdiği tüm kafeini tüketir ve karaciğerinize sisteminize daha fazla şeker gönderme görevi verir. Bu durumun sonunda kısa sürecek ve bittiğinde kendinizi yorgun hissedeceğiniz bir enerji sahibi olursunuz.

45 dakika sonra kola aynı uyuşturucu madde gibi davranır ve vücudunuza mutluluk hormonları salgılanmasını sağlar. Sisteminizde ne kadar mutluluk hormonu varsa, zamanla size yetmez ve daha fazlası için her şeyi yapar hale gelirsiniz.

60 dakika sonrasında vücudunuzdaki kalsiyum magnezyum ve çinko gibi mineraller kullanılarak sindirim sisteminiz hızlandırılır, çünkü tüketilen fazla şeker ve yapay tatlandırıcıların atılması gerekir.

Kemiklerinizi beslemesi gereken tüm bu mineraller fazla şekerden kurtulmak için kullanılır ve bu sebeple kemikleriniz beslenemez.

Bu noktadan sonra yorgunluk çöker ve tembelleşirsiniz. Ayrıca aynı mutluluğu tekrar hissetmek için kola tüketmeye devam edersiniz. Ancak zaman içerisinde kemiklerinize zararı oldukça fazla olacaktır. Meyve suları hem daha lezzetli hem de daha sağlıklı bir içecek olacaktır.

Yakınlarınızı da bilgi sahibi yapmak için bu içeriğimizi onlarla paylaşın ve mümkün olan en kısa zamanda kolayı hayatınızdan çıkartın.