Topraksız, Sadece 1 Bardak Su İle Yetiştirilebilen Bitkiler

Bitkiler evlerimizi rahat ve göze hoş bir hale getirir. Ancak, hepimiz bu yeşil bitkilere bakacak kadar sabırlı veya toprağı kazmaya istekli olamayabiliriz.

Bu yüzden sizin için topraksız bile kolayca bakabileceğiniz ev bitkilerini bir araya getirdik. İşte topraksız zahmetsiz hatta 1 bardak su ile bakabileceğiniz bitkiler.

Sarımsak

Suya 1 diş sarımsak koyarsanız, bir süre sonra yeşil filizler çıkaracaktır. Bu yeşil filizler yenilebilir ve yemeklerinize ekleyebilirsiniz.

Marul

Sadece alt kısmına sahip olsanız bile yeni Lahana yaprakları yetiştirebilirsiniz. Kökünü sığ bir su kabına koyun ve yeniden büyümesini izleyin.

Yeşil soğanlar

İhtiyacınız olan tek şey bir bardak, su ve birkaç yeşil soğan, bu sağlıklı sebzeyi uzunlamasına bir bardağın içine suyla birlikte koyun bir süre sonra uzadığını göreceksiniz.

Havuçlar

Havucun üstlerini, sığ bir su kabına koyarsanız, üzerindeki yeşillikleri çok çabuk filizlenir. Bu yeşillikler yenilebilir, yani salatalarınıza ekleyebilirsiniz.

Pırasa

Evde sonsuz bir pırasa kaynağı yetiştirmek için önce alt kısımlarının 2 cm genişliğinde olduğundan emin olun. Sonra onları suya koyun.

Nane

Nane, salataya ve farklı soslara harika bir ektir ve büyümesi oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken köklerini suya yerleştirmek.

Fesleğen

Aslında, sürekli bir tedarik sağlamak için bu bitkiyi marketten satın almanıza gerek yok. Su ile bir bardakta kolayca fesleğen yetiştirebilirsiniz.

Biberiye

Mutfağınızda biberiye yetiştirmek istiyorsanız , bu aromatik bitkiden birkaç sapa ihtiyacınız olacak. Bu sapları suya koyun ve kısa bir zaman sonra kök verecektir.

Bu kökler yeterince uzun olduğunda bitkilerinizi toprağa dikmeniz gerekecektir.

Laleler

Çoğu insan sadece bahçelerde lale yetiştirebileceğini düşünür. Ancak bu tam olarak doğru değil. Evinizin içinde de bu güzel çiçeğe sahip olabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken, az miktarda suyla birlikte bir vazoya lale soğanı yerleştirmektir.

Herdemyeşili Bitkisi

Herdemyeşili bir su bitkisi değildir, genellikle toprakla birlikte bir saksıda yetişir. Fakat büyümesi en kolay bitkilerden biri olduğu için suda da kendini iyi hisseder ve büyür. Tabi büyümesi topraktaki kadar hızlı olmayacaktır.

Sizler evde hangi bitkilerinizi nasıl yetiştiriyorsunuz?