Soğanı Yemek Dışında Kullanabileceğiniz 4 Farklı Alan

Soğanı mutfağın hemen hemen her alanında kullanıyoruz. Yemeklerimizin olmazsa olmazıdır soğan. Peki ya soğanı yemek dışında kullanabileceğiniz alanların da olduğunu söylesek ne dersiniz? Gerçekten ilginç ama başarılı sonuçlar verecek hatta temizlik için bile kullanabileceğiniz alanları var. Hemen bunlardan bahsedelim.

1. Soğanla Pas Temizleme

Bir soğanı ikiye bölün ve paslı gördüğünüz yerlere iyice sürün daha sonra bir bez yardımıyla güzelce silin. İşlem tamamdır. Paslı lekelerin anında kaybolduğunu göreceksiniz.

2. Kırılan Camları Soğanla Toplayın

Hiç olmayacak bir zamanda evde cam kırıldı e haliyle saat geç olduğu için belki süpürgeyi çalıştıramıyorsunuz. O zaman yapılması gereken basit, yarım soğanı kırılan camların üzerine bastırın ve göreceksiniz camlar soğana yapışacak. Bu yöntem hiç umulmayan bir zamanda size yardımcı olabilir.

3. Ütü İzi Olan Gömlekler

Olur ya hani gömleği ütülerken ütüyü üstünde unutabiliyoruz. Bir de bu en sevdiğimiz gömlekse hemen karalar bağlamayın. Bu yanık lekesini nasıl çıkaracağınız hakkında muhteşem bir fikrimiz var. Yarım soğanı ütü izinin olduğu her yere iyice bastırarak sürün. Daha sonra çamaşır makinesinde yıkayın. Ve sonuç gördüğünüz gibi lekeden eser kalmadı :).

4. T-shirtlerde Koltuk Altı Lekesi

T-shitlerimizde özellikle yaz aylarında deodorant kullanımından dolayı sararma oluyor. Çoğu zaman yıkasak bile o leke tamamen çıkmıyor. Aslında yapmamız gereken şey basit. Yarım soğanı lekelerin olduğu bölgelere sürün ve çamaşır makinesinde yıkayın göreceksiniz o lekelerin esamesi bile kalmayacak.