İtfaiye Kamyonundan 2 Katlı Karavan Yapmışlar Görenler Hayretle Bakıyor

Bugün daha önce görmediğiniz bir karavan hikayesi ile karşınızdayız. Barış adında bir Türk reklamcının 1970 yıllarına ait bir itfaiyeyi nasıl imrenilecek bir karavana dönüştürdüğünü göreceğiz. Diğer karavanlardan en büyük farkı ise 2 katlı olması.

Gelin şimdi karavanın içine ve tasarımının nasıl yapıldığına birlikte bakalım.

80’li yıllarda Türkiye’ye hediye edilen bu araç uzun bir süre görev yapmış ve emektar bir araç. Ancak Barış bey aracı geçtiğimiz yıllarda araç ilan sitesinde görmüş ve satın almaya karar vermiş.

Aracı aldığında itfaiye sistemine dair her parçası çalışıyormuş. Bu özelliklerini bozmadan nasıl karavana dönüştürebilirim diye düşünmüş ve Bursa’daki bir karavan şirketiyle görüşüp fiyat almış. 6 ay içinde karavanını teslim alacağını söyleseler de bu süre uzayıp gitmiş ve Barış bey burada bir mağduriyet yaşadığını söylüyor.

Kendisi ve arkadaşları bu işlere uzak olmadıklarından aracın geri kalan tüm sistemini kendilerinin oluşturduklarını söylüyorlar.

Araç tamamen karavan gibi görünmeye başlasa da yürüyen aksamında bir takım sorunlar varmış. Bunun için iyi bir motor ustası aramışlar ve 1970 model bu itfaiye aracını tamir edebilecek tek kişinin İsmet bey olduğunu söylemişler.

İsmet bey 70 yaşında hala işinin başında olan efsane bir motor ustası. Barış bey’in aracını tamir etmeyi kabul etmiş ve 1 ay boyunca aracın tüm bakımlarını yapmışlar.

Sizi daha fazla merakta bırakmak istemiyorum ve karavanın fotoğraflarıyla baş başa bırakıyorum.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.