Eski Eşyaları Yenilemek İçin Akıl Dolu Yöntemler

Eski ya da sevdiğiniz eşyalarınızın tekrar yeni gibi görünmesini ister miydiniz? Şanslısın, bu sorunun tamda cevabının bulunduğu yerdesin.

Eski eşyalarını yenileyebileceğin mükemmel yöntemler öğreteceğim. Hadi önce mutfağımızdan başlayalım.

Kesme tahtaları

Eskimiş, çizilmiş kesme tahtanızı, limon suyu ve tuz karışımına batırılmış bir süngerle temizleyin. Çizikler yok olacak eskisi gibi yenilenecektir. 🙂

Bakır Tencere-Tavalar

Bakır kaplar yemek pişirmek için mevcut en iyi tür olarak kabul edilir. Tekrar yepyeni görünmelerine yardımcı olmak için tuz ve sirke kullanın. Bakır kabınızın yüzeyine tuz serpin, sonra üzerine biraz sirke dökün ve sert bir süngerle ovalayın.

Tabaklar

Tabaklardaki çiziklerden kurtulmak kolaydır. Sadece porselen üzerinde kullanılmak üzere “Krem tartar” veya Karbonat alın. 3 Kaşık karbonata 1 yemek kaşığı su koyup ovalayın.

Fırın tepsileri

Oksijenli su ve karbonattan yapılmış bir macun uygulayarak yanmış yağlı fırın tepsilerinden kurtulabilirsiniz. Hamuru fırın tepsisine sürün ve 30 dakika bekletin, sonra durulayın.

Beyaz spor ayakkabılar

Spor ayakkabılarınızı tekrar beyaza dönüştürebilirsiniz: 1 çay kaşığı bulaşık makinesi temizleme sıvısı; 3 yemek kaşığı oksijenli su; 2 yemek kaşığı karbonatı karıştırın ayakkabınıza güzelce uygulayın biraz bekleyin ve durulayın.

Deri mobilyalar

Kanepenizdeki çizikleri pamuklu bir bezle zeytinyağı veya bebek yağı ile silin. Yağı bir saat kurumaya bırakın. Çizik hala görünüyorsa, tekrar aynı şekilde uygulayın.

Yumuş Yumuş Havlular

Havlularınızın “kabarıklığını” geri kazanmak için yıkadıktan sonra tuzlu suda durulayın. Ayrıca, iyi havalandırılmış bir odada veya dışarıda kurutursanız, havlularınız daha uzun süre yeni gibi kalacaktır.

Diş fırçaları

Eski diş fırçanızı canlandırmak, aslında düşündüğünüzden daha kolaydır. Diş fırçanızın bükülmüş kıllarını kurtarmak için bir kaseye kaynar sıcak su dökün ve fırçanın etrafında dönün.