Krizi Fırsata Çevirebileceğiniz 9 Muhteşem Fikir

Bazen öyle bir durum olur ki tüh keşke olmasaydı deriz ama aslında o anki krizi fırsata çevirebileceğimiz aklımıza gelmez.

Hayatı kolaylaştırmayı çok seviyoruz ve eğer siz de bizim gibi hayata farklı açılardan bakıyorsanız tam size göre 9 muhteşem fikrimiz var. Hadi gelin krizleri fırsata çevirelim.

1. Artmış makarna sosunu atmayın

Artmış makarna sosunu buz küpü kalıplarına koyun ve dondurun. Uygun bir yemek yapmak için zamanınız olmadığında hemen çıkartıp kullanabilirsiniz. Tekrar ısıtın ve anında hazır olsun.

2. Peyniri ince dilimlerle kesmek

Bunu ben nasıl düşünemedim deyip kendinizi tekmelemeye başlayabileceğiniz bir fikir. Resimde görüldüğü gibi her şey: Çok ince peynir dilimlerini kesmek için sıradan bir patates soyucu kullanın.

3. Kırık cam parçalarının toplanması

Kırık camlar gerçekten sorun oluşturabilir. Neyse ki, temizleme sürecini basitleştirmek için kullanabileceğiniz bir yöntem var: tek ihtiyacınız olan bir dilim ekmek. Ekmeğin dokusu sayesinde, görmediğimiz en küçük cam parçalarını bile toplayabilirsiniz.

4. Tencerenin İçine Düşen Kaşık

Kaşığınızın tencerenin içine düşmesini önlemek için ucuna lastik bir bant sarmanız yeterlidir .

5. Mısır tanelerini koçandan ayırmak

Koçanı bir kek kalıbına dik olarak koyun ve mısır tanelerini keskin bir bıçakla dilimleyin. Sonunda tüm mısır taneleri kasede birikecek ve hiç dağınıklık olmayacak.

6. Kavanozları açma

Hemen hemen herkes havlu kullanarak sıkı bir kavanoz kapağını açmaya çalışmıştır. Ancak bu asırlık numara işe yaramazsa, bir alternatifimiz var: gösterilen fotoğraftaki gibi sıradan bir lastik bant kullanmayı deneyin . Sonuç sizi şaşırtabilir.

7. Kesme tahtasının yere sabitlenmesi

Kesme tahtasını kullanırken masa üzerinde “hareket etmediğinden” emin olmak için,  Altına ıslak kağıt havlu koyarak basitçe sabitleştirebilirsiniz.

8. Pasta süsleme

Pasta süslemenin hızlı ve basit bir yolu da, dantel bir parça kullanıp üstüne pudra şekeri dökmektir.

9. Kırılmış bir telefona yapılabilecek en güzel şey

iphone’unuzun arka camını paramparça mı ettiniz? Yeni bir tane satın almak yerine biraz daha yaratıcı olabilirsin: Telefonun arkasını renkli bir fosforlu kalemle çizin, sonra fazla mürekkebi bir kağıt havluyla silin, böylece boya yalnızca çatlakların üzerinde kalacak. Daha sonra üzerine Bir kat şeffaf oje sürün ve yeniden doğmuş, daha havalı bir telefonun sahibi olun.