Evinizi Kalitesiz Gösteren 20 Eşya

İnsanlar var oldukları süre boyunca rahat ve güzel bir yerde yaşamak istemişlerdir. Ancak bazen pahalı mobilyalar ve yüksek teknoloji ürünü cihazlar rahat yaşam için yeterli olmayabiliyor. Size yararı olmayan eşyalardan hızlı bir şekilde kurtulmak çok önemlidir, çünkü önemsiz görünen şeyler bile evinizin havasını tamamen mahvedebilir.

En şık daire ve evlerin bile dağınık, ucuz ve kalitesiz görünmesini sağlayan detayları sizler için sıraladık. Hadi gelin bu detaylara birlikte bakalım.

1. Farklı takımlardan yatak ve çarşaflar

Farklı setlerden yatak ve çarşaflar kötü ve ucuz görünüyor. Yapılan çalışmalara göre, yatak çaşaflarının rengi, deseni ve kumaşı kişinin fiziksel ve duygusal sağlığını etkileyebiliyormuş.

2. Buzdolabı üzerindeki mıknatıslar

Mıknatıslar dağınık görünüyor ve çok dikkat çekiyorlar. Ancak birçok insan buzdolabındaki böyle bir koleksiyondan hala kurtulamıyor. Ve bunun asıl nedeni çeşitli gezilerimizden ve hatıralarımızdan edindiğimiz hisler ve duygulardır.

Alternatif olarak, mıknatıslar için farklı bir nokta bulmayı deneyin. Örneğin, güzel bir çerçeveye sahip büyük bir tahta çerçeve düşünebilirsiniz. Ayrıca, seyahatlerinizden (yemekler ve giysiler gibi) eve daha yararlı hediyelik eşyalar getirmeyi öğrenin.

3. Yatakta saten örtü

Yatak örtüleri sahiplerinin zevkini verebilir. Bazı istisnalar var, ancak samimi bir şekilde, bunlar gibi düşük kaliteli kapaklar 20 yıl önce modaya uygun değildi.^

4. Eski moda puf armut koltuklar

2000’li yıllarda, bu şeyler son derece popülerdi ve hatta küçük dairelerde bile bulunabiliyordu. Ancak bugün, armut koltuklar sadece yaz kafelerinde, teraslarda ve diğer yaratıcı alanlarda kullanılmaktadır. Belki yeterli alanınız varsa onları bir bebek odasında kullanabilirsiniz. Ancak tasarımın modaya uygun olduğundan ve koltuğun yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış olduğundan emin olun.

5. Farklı tencere farklı kapaklar

Farklı kaplarla kullanılan tencere veya tavalar dikkat çeker. Boyut eşleşmediğinde bu daha da kötü görünür: ya çok küçük olup yiyeceklerin üzerine düşüyorlar, ya da biraz fazla büyükler. En iyi mutfak tasarımları bile bu önemsiz ayrıntılarla kalitesiz görünebilir.

6. Kapı eşiğinde paspas

Eski bezler veya yırtık havlular genellikle paspas görevi görür. Bu tür şeyler, bulunduğu yerin izlenimini mahveder. Elektrik süpürgesi ile temizlemesi kolay,basit ve modern bir paspas satın alın.

7. Tabak ve bardaklarda küçük çatlaklar, çukurlar

Küçük çatlakları veya ezikleri olan bardak ve tabaklardan derhal kurtulmalısınız. Batıl inançlardan ya da bakterilerden korkmasanız bile, Kırık bir fincan çayın elinizde kırılacağı bir zamana denk gelebilirsiniz.

8. Duvarlarda ve kapı girişlerinde dekoratif taşlar

Yerinizi bir ortaçağ kalesine veya mağaraya dönüştürmeye kesinlikle gerek yok. Bir çok insan köşelerde, kemerlerde ve kapılarda dekoratif taş kullanmayı sever. Ancak şunu bilin ki bu sadece kır evlerinde iyi görünüyor.

9. Kanepeler, yataklar ve raflarda çok sayıda oyuncak

Bir grup yumuşak oyuncak, evinizi dağınık göstermekle kalmaz, aynı zamanda tozları kendinde toplamak için harika bir işlev görür.

10. Yanmış tencere ve tavalar

Son derece dikkatli olsanız bile, tencerelerinizin dipleri yanabilir. Bu zor lekeleri çıkarmayı unutmamak önemlidir.

11. Odanın ortasında çamaşır kurutma

Herkesin balkonlarında çamaşırları kurutmak için yeterli yeri yoktur, ancak bu, odanın ortasında olması gerektiği anlamına gelmez. Çamaşırlar kuruduğunda hiç bekletmeden toplamaya özen gösterin.

12. Tamamen farklı saksılar

Farklı görünümlü saksılar (bir kaktüs için plastik bir kap, bir palmiye ağacı için bir kova ve bir gnome benzeri saksı gibi), mekanın dağınık görünmesini sağlar. Bunları değiştiremiyorsanız, kendiniz süslemeyi deneyin . Çok fazla para harcamanıza gerek yok çünkü ihtiyacınız olan malzemeler (kumaşlar ve boyalar) yeni kaplardan daha ucuz.

13. Yanmış fırın eldivenleri

Fırın eldivenlerinizin durumunu asla ihmal etmeyin. Yağ lekeleri ve yanmış delikler evlerin çok güzel görünmesini sağlamaz.

14. Eski mutfak havluları

Eski, farklı renkli havlular evinizin içinin çok kalitesiz görünmesini sağlar. Mutfağınızın tarzına uygun bir dizi özdeş havlu satın almak daha iyidir.

15. Pencere pervazı

Pencere pervazları genellikle kitaplar, oyuncaklar, çiçekler, tabaklar, yiyecekler ve daha fazlası gibi birçok farklı şeyin yığıldığı ek raflar olarak işlev görür. Bu tür pencere eşikleri tüm evi dağınık gösterir.

16. Ucuz elektrik prizleri ve düğmeleri

Birçok insan, bunların büyük bir yatırım gerektirmeyen önemli ayrıntılar olmadığını düşünüyor. Ancak, bunlar belirli bir ruh hali yaratan ayrıntılardır. Modaya uygun prizler ve anahtarlar anında tüm evi zarif gösterir.

17. Farklı temalara sahip duvar takvimleri

Temalı takvimler her zaman için uygun olmayabilir. Yaz aylarında bir kardan adam, bir iş ofisinde sevimli bir kedi yavrusu, oturma odalarında açık kızlar, bebek odalarında şirket logoları – tüm bu örnekler saçma bir dekor oluşturabiliyor. Daha da kötüsü, geçen yılki takvim hala duvarda asılı duruyorsa işte bu gerçekten kötü.

18. Eski bulaşık kurutma rafları

Bulaşık kurutma rafları olmadan yaşamak çok zordur. Ancak tabak, bardak ve mutfak gibi eşyalar yıkandıktan sonra diğer insanlar tarafından görülememesi çok daha iyidir.

19. Eskimiş Halılar

Modern evinizde eskimiş halılar kullanmak, hem evin havasını hem de sizin enerjinizi olumsuz etkileyecektir. Evinizdeki eski halılardan kurtulun.

20. Mutfak dolabı ve tezgahı arasındaki duvar

2000’li yılların başında popüler olan bu şey unutulmalı, ancak yine de birçok mutfakta hala bulunuyor. Modern eğilimli bir mutfak istiyorsanız tezgah ve dolap arasında boşluk olmaması gerekiyor. Tezgahla bir bütünmüş gibi durması daha modern bir hava katacaktır.