Sabahları Bu Hareketleri Yapanlara Hastalık Yanaşmaz

Sabahları esneme hareketleri yaparsanız dinç bir şekilde başlarsınız güne.

Stresiniz az olur. Gün içerisinde yaşayacağınız stresler sizi zorlar. Nasıl mı esnemeliyiz ?

Öne Eğilme

Omuz genişliğinde ve bacaklar sarih şekilde ayakta duruyoruz ve dizler kırılmadan belimizden öne doğru eğiliyoruz. Bedenimiz baş alt L harfini anımsayacak biçimde olmalı. 2 kere tekrar yeterlidir.

Bacak Esnetme

Sol topuk sandalyede sağ ayak ise yerde ellerimizi kalçamıza koyarak öne doğru esniyoruz.

Güvercin Esnemesi

Sağ ayağı dizinizden içe doğru kırarak yatağın üzerine koyun ve öne doğru esneyin.5 kere nefes alıp verin öbür bacakla aynı yapın.

Kapıda Esneme

Kapı girişinde durun ve ellerinizi kenarlara koyun. Kollarınız yere paralel biçimde bir ayağınızı öne atın kendinizi ileri doğru itin ve omuz ve kollarınızı esnetin. Diğer bacağada aynısını uygulayın.

Kedi Esnemesi

Elleriniz ve dizleriniz yerde Kollarınızı düzleştirerek kalçanızı dışarı çıkart. Kedi esnemesi gibi düşünün. Kafanızı öne düşürmeyin 5 tekrar yapın.

Duvar ile Esneme

Suratınızı duvara dönün ve elleriniz duvara koyun. Sağ ayak ileri uzat sol ayak ise yerinde dursun. Duvarı itin ve bacağınız kasılacaktır. 30 saniye bu pozisyonu yapın diğer bacak ilede aynısını yapın.

Göğüs Esnemesi

Ellerinizi arkaya uzanmış şekilde koyun geniş sarih biçimde geriye uzanın. Yapabiliyorsanız ellerinizi değdirin. 30 Saniye yapın ve 3 kere tekrarlayın.