Daha Genç Görünmenizi Sağlayacak 9 Tavsiye

Genç kalma fikri söz konusu olduğunda, bir çok yöntemle karşılaşırız. Bugün size anlatacağımız bu yöntemlerden çok farklı, başka bir değiş ile görünüşünüzde birkaç değişiklikle o genç ışıltıyı tekrar yakalayabilirsiniz.

1. Çok fazla makyaj yapmaktan kaçının.

Makyaj bir trend haline geldi ve birçoğunuz bunu düzenli olarak yapıyor. Ancak, genç görünmek istiyorsanız çok fazla makyaj aslında iyi bir seçenek değildir. Alt kirpiklerinde maskara kullanmaktan da kaçınmalısın çünkü bu zamanla göz torbalarına sebep olabilir, hatta gözlerini aşağı çekiyormuş gibi görünebilir.

2. Araba sürmek kırışıklıkları hızlandırabilir.

Araba kullanmak için çok zaman harcıyoruz ve arabanın camları bizi tehlikeli güneş ışınlarından korumadığından, özellikle sol tarafımızda daha fazla kırışıklık oluşabilir. Bu nedenle, özellikle yaz aylarında güneş kremi sürmeden asla araba kullanmamalısınız.

3. Kaşlarınız Kalın Olsun

Yaşlandıkça saçlarımız dökülmeye başlar ve bu durum kaşlar için de geçerlidir. Kaşlarınızı doğal makyaj kullanarak kalınlaştırıp dolgun görünmesini sağlayın.

4. Kırmızı ruj kullanın.

Yaşlandıkça, dudaklarımızın etrafındaki doğal çizgiler solar, bu yüzden kırmızı ruj veya en azından kırmızı tonlarında ruj sürmek daha iyidir. Bu renk sadece gençliği değil aynı zamanda kadınlığı, güzelliği ve sağlığı da sembolize ediyor .

5. Kirpiklerinizi kıvırın.

Bu basit bir şeymiş gibi görünse de aslında size çok yardımcı olabilir. Kirpiklerinizi yukarı doğru kıvırmak gözlerinizin büyük görünmesini sağlayacak ve daha uyanık, genç görüneceksiniz. Maskara kullanmadan önce bebek pudrası uygulamayı deneyin. Sadece bir pamuklu çubuğu pudraya batırın ve üzerine sürün. Ayrıca, maskaranızı kalıcı tutması ve size hacim ve uzunluk kazandırması için astar kullanabilirsiniz.

6. Allığı doğru şekilde kullanın.

Allığı, Elmacık kemiklerinizin yüksekliğinde uygulayın ve yanak çukurlarında kullanmayın. Yaşlandıkça yüz yağ kaybeder ve yanaklar doğal olarak biraz daha çukurlaşır . Bu sizi daha yaşlı gösterebilir ve bunu ortaya çıkarmak kötü bir seçim olur.

7. Daha dik durmaya çalışın.

Kötü duruş, gerçekte olduğundan daha yaşlı görünmenizi sağlayabilir . Sandalyede otururken veya ayakta dururken kamburlaşmaktan kaçının. Telefonunuzla konuşurken, onu omzunuzla tutmaktan kaçının, çok fazla doldurulmamış ağır olmayan çantalar kullanın ve ağır şeyleri dikkatlice kaldırın. Bu sadece daha genç bir görünüme neden olmakla kalmaz, aynı zamanda sırt, boyun ve omuz ağrıları , baş ağrıları ve yorgunluğa da yardımcı olabilir.

8. Dolabınızı parlak kıyafetlerle güncelleyin.

Yeşil, mavi, beyaz veya turuncu gibi renklerle dolabınızı renklendirin. Bu tür renkler yüzünüzü aydınlatacak ve güzelliğinizi sergileyecektir. Nötr tonlu, gri ve siyah kıyafetlerinizi bir kenara bırakın. Bununla birlikte, yine de koyu renkli pantolonlar ve tişörtler giymek istiyorsanız, parlak mücevherler veya diğer renkli aksesuarları kullanmalısınız.

9. Saçınızı yaptırın.

Dalgalı, kabarık ve kat kat kesilmiş saçlar yaşlanma sürecini gizleyecektir. Bunun nedeni yüz hatlarınızı yumuşatması, gözlerinizi ortaya çıkarması ve kırışıklıkları veya ince çizgileri gizlemesidir.

Dalgalı saçlar her zaman aranan bir şeydir. Orta uzunlukta katmanlı bir kesim veya dağınık, kısa saç modeli, yüzünüzü toplama ve görünümünüzü şekillendirme gücüne sahiptir. Sizi daha eğlenceli ve genç gösterir.