Sivrisineklerin Size Yaklaşamayacağı Yöntemler

Sivrisineklerin canını sıkmadığı kimse yoktur eminim. Ve yapılan bir araştırmaya göre, sivrisinekler daha önce ısırdığı birinin kokusunu hızlı bir şekilde öğrenip hatırlayabiliyor. Bu da sivrisinekler için bazı insanları diğerlerinden daha tercih edilebilir kılıyor. Sivrisineklerden kurtulabileceğiniz muhteşem bir kaç çözüm hazırladık üstelik tamamen doğal. Özellikle 5. madde var ki çok işe yarıyor.

1. Sabunlu Su Hazırlayın

Bahçenizde ailece yemek yerken ya da sadece dışarıda kitap okumak için çok zaman harcıyorsanız, sabunlu su hazırlayıp yakınınıza koyun. Bir süre sonra sivrisineklerin bu suya çekileceğini ve tuzağa düşeceğini göreceksiniz.

2. Sarımsak Uzak Tutuyor

Bazı araştırmalara göre sarımsak yemek sivrisinekleri uzak tutmaya yardımcı oluyor. Bu çözüm, sarımsak sevenler için iyi bir haber, ancak ondan gerçekten nefret ediyorsanız, çok fazla yemenize gerek yok. Sadece kaynatın ve karışımı sivrisineklerin toplandığı yerlere püskürtün.

3. Elma sirkesi de işe yarıyor

Elma sirkesinin ne kadar yararlı ve çok amaçlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Çoğumuzun evinde elma sirkesi bulunur, bu nedenle, bulunduğunuz yerin aniden sivrisinekler tarafından saldırıya uğraması durumunda, kendi kovucu spreyinizi yapabilirsiniz. Sulandırılmış elma sirkesi spreyi hazırlayın ve daha etkili olması için, içine biraz Citronella yağı da ekleyebilirsiniz. Bu spreyi sineklerin toplandığı yerlere uygulayın ve sonuçlarını bekleyin.

4. Citronella Mumları Tüm Sinekleri Kaçırıyor

Bitkiler alerjiniz varsa, citronella mumları harika bir çözüm olabilir. Citronella, araştırmacılar tarafından onay almış popüler bir doğal böcek kovucudur. Hiçbir yan etkisi yoktur, eviniz güzel kokar ve böceklerden rahatsız olmazsınız. El yapımı ürünleri sevenler citronella yağı ile kendi mumlarını yapabilirler.

5. Lavanta Yağından Sprey Benim Favorim

Sivrisineklerin bu hayatta en nefret ettikleri bir şey varsa o da lavantadır. Lavanta yağı ile vücut spreyi yapabilir veya sadece damlalar halinde cildinize uygulayabilirsiniz. Bu yöntem aynı zamanda vücudunuz için çok sa-ğlıklıdır.

6. Sivrisineklerin Sevmediği Diğer Bitkiler

Bazı faydalı bitkilerle hem bahçenizi güzelleştirebilir hem de sineklerden kurtulabilirsiniz.

Sivrisineklerin sevmediği bitkiler: nane , fesleğen , biberiye , sarımsak , kedi nanesi, lavanta , limon otu veya kadife çiçeği.

Umarım verdiğimiz tavsiyeler ve fikirler sizin işinize yaramıştır.