Kızılderililer Tarafından Kullanılan Bu Bitki Size Bütün Dertlerinizi Unutturacak

kızılderili bitkisi

Modern tıp bu kadar ilerlemeden önce dünyanın her tarafındaki halklar kendi bölgelerinde yetişen şifalı otlar ve topluluk hekimleriyle hastalıklarına çare aradılar. Şüphesiz ki doğal tedavi yöntemlerinde oldukça gelişmiş bir halk varsa o da Kızılderililerdir.

kara yılan otu

Bu içeriğimizde size anlatacağımız bitki karayılan kökü. Esas anavatanı Amerika kıtasının kuzeyde bulunan serin ormanlarıdır. Ancak zamanla bahçenizde yetiştirebileceğiniz bir bitki olmuştur. Sağlık faydaları oldukça şaşırtıcı türdendir. Hadi öğrenelim!

Bahçenizde yetiştirmeyi seçerseniz, ilk fark ettiğiniz şey böceklerin bu bitkiyi ne kadar sevdiği olacaktır. Küçük beyaz inciler şeklinde çiçek açan bu bitkinin kokusu tüm haşaratlar için vazgeçilmezdir. Bu sebeple diğer adı da böcek otudur. Peki ne amaçla kullanabiliriz diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Meraklandınız mı? Hadi başlayalım!

Kara Yılan otunun sağlık faydaları

Kalp damar rahatsızlıkları, depresyon, adet öncesi yaşadığınız psikolojik durum, adet sancıları gibi sorunların hepsine çözüm sunuyor. Temel kullanımı anlayacağınız üzere kadın hastalıkları üzerine. Özelikle gece ateş basması, uyku problemleri gibi menopozla alakalı belirtileri gidermede oldukça faydalıdır.

kurutulmuş kara yılan otu

Sarı kantaron yağı ile birlikte kullanıldığında katılımcıların belirttiği şikayetlerin yarı yarıya azaldığı gözlemlenmiştir. İçeriğindeki depresyon önleyici ve mutluluk hormonu salgılamayı kolaylaştıran maddeler acı hissini azaltmaktadır. Duygu durum bozukluğu ve endişe sorunlarını daha kolay atlatmaya yardımcı olduğu da bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Kullanırken:

2 çay kaşığı öğütülmüş karayılan otu kök ve sapını yarım litre kaynar suda 10 dakika demleyin ve süzün. Gün içerisinde 2 çay bardağı kadar tüketin. Fazlasının zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bu sebeple siz tavsiyelerimiz dışına fazla çıkmamaya özen gösterin.

Sağlıkla kalın!