Alt Karın Yağlanmasını Önleyen Pratik Tavsiye

Vücudumuzda fazla yağların depolandığı ilk yer alt karın bölgemizdir. Eğer yıllardır egzersiz ve diyet yapmanıza rağmen bu yağlardan kurtulamıyorsanız, bir uzmanla görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Bu tedavinin yanında, size önereceğimiz egzersizleri de yaparak bu yağlanmadan kısa zaman içerisinde kurtulabilirsiniz.

Yağlardan Neden Kurtulamıyorsunuz?

Yaşlandıkça metabolizmamız yavaşlar ve yediklerimizi yakamaz. İlk sebep olarak bunu verebiliriz. İkinci olarak eğer düzenli spor yapıyorsanız, bu egzersizleri doğru yaptığınızdan emin olun. Örneğin, düzenli koşu yapmak kalp sağlığınıza iyi gelir, ancak bel çevresindeki yağlanmaya bir faydası olmaz. Eğer biraz ağırlık çalışırsanız, vücudunuzu yağ yakıp protein depolamaya itersiniz.

karın

İşlenmiş gıdalar tüketiyor musunuz? Haklısınız, kim tüketmiyor ki? Ama dikkat etmemiz gereken, beslenme düzenimizi planlayarak işlenmiş gıdaların temel besin kaynağımız haline gelmesini önlemek olmalıdır.

Uyguladığınız egzersizler vücudunuzu ne kadar zorlarsa, o kadar çok yağ yakarsınız ancak, mutlaka deneyimli bir eğitmen gözetiminde olmalısınız. Aksi halde kendinize zarar verebilirsiniz!

İş yerinizde aşırı stres altında mısınız? İş yetiştirme, aile sorumlulukları, diğer günlük koşturmalar sizi bezdiriyor mu? Stresi minimuma indirmek için kendinize vakit ayırmayı deneyin. Bu bir hobi yardımıyla oldukça eğlenceli olabilir.

Uykusuzluk da önemli bir sebep olarak karşımıza çıkıyor. 6 saatten az uyuyorsanız, vücudunuza yağ yakmak için yeterli enerji depolama vakti vermiyorsunuz demektir. Uyku sürenizi arttırın ve kilolarınızdan kurtulun.

Hangi Egzersizleri Yapabilirsiniz?

Yere oturun ve dizlerinizi bükün. Ayaklarınız yerde olsun. Yere sırt üstü uzanın ve dirseklerinizden destek alarak ve karın kaslarınızı kullanarak ayaklarınızı yukarı kaldırın. Tam doksan derece yukarıda olmalarına özen gösterin. 10 tekrar yapın, 2 dakika soluklanın ve tekrarlayın.

Yere uzanın ve aynı pozisyonu alın. Bu kez dizlerinizi bükün ve elleriniz bacaklarınızda olsun. Karın kaslarınızı kasarak ve bacaklarınızla ellerinizden kurtulmak istercesine bastırın ve 3 saniye koruyun. 15 tekrar yapın, 2 dakika dinlenin ve tekrarlayın.

Aynı pozisyonu alıyoruz, ancak bu sefer dizlerimizi göğsümüze çekiyoruz ve sağ ayağımızı ellerimizle yakalıyoruz. Ardından sol ayağımızı yukarı kaldırıyoruz. Başımızı yerden hafifçe kaldırıyoruz. Karnınızda bir yanma hissedeceksiniz. 3 saniye koruyun ve serbest bırakın. 15 tekrarla iki kez uygulayın ve bacak değiştirin.

Şınav pozisyonu alıyoruz ve ağırlığımızı dirseklerimize veriyoruz. Bacaklarımızı kalça genişliğinde açarak dirseklerimize doğru adım atmaya başlıyoruz. Bu sırada kalçamızı da hafifçe kaldırarak bir tepe oluşturuyoruz ve yavaşça ilk pozisyona dönüyoruz. 20 kez tekrarlayın.

Yine şınav pozisyonu alıyoruz ve bu sefer ağırlığımızı ellerimize veriyoruz. Ayaklarımız bitişik, dizlerimiz bükük, sağa doğru vücudumuzu itiyoruz ve ardından başlangıç pozisyonuna dönüyoruz. 15 tekrar yaptıktan sonra bacak değiştirin ve tekrarlayın.

Alternatif karın yağını eritme videosu

Egzersizlerimizi beğendiniz mi? Siz de uyguladığınız yöntemleri bizimle paylaşın!