Kaşlarınıza Asla Yapmamanız Gereken 10 Şey

Günümüz makyaj ve güzellik dünyasında kaşlar önemli bir nokta haline geldi. Hemen hemen her kadın, doğal, dolgun kaşlar için ince kaş görünümünü tercih eder.

İster doğal görünümden, ister biraz daha parlak, temiz bir görünümden hoşlanın, muhtemelen kaşlarınızın mükemmel görünmesini sağlamak için çok fazla zaman harcıyorsunuzdur. Ama çoğu kişinin kaşlarına yaptığı yanlışlardan haberi bile yok.

Kaşlarınıza asla yapmamanız gereken 10 şeyi sizler için sıraladık.

1. Kaşların Mükemmel Şekilde Eşleşmesi Gerekmiyor

Cımbızlama veya kaş makyajınızı yaparken unutmayın, kaşlar ikiz değil kız kardeş olarak düşünülmelidir. Benzer bir şekle sahip olmalılar, ancak biraz benzersiz görünmelerine izin vermekten korkmayın.

Neredeyse hiç kimsenin mükemmel bir şekilde simetrik kaşları yoktur, bu nedenle kaşlarınızın da simetrik olması gerekmez. Ayrıca, kaşlarınızın aynı görünmesini sağlamaya çalışmak, genellikle aşırı koparmaya neden olur ve bu, çaresi zor bir sorun olabilir.

2. Kirli veya Eski Cımbız Kullanmayın

Cımbızı temizlememek çok önemli görünmeyebilir, ancak aslında çok zararlı olabiliyor. Kaşlarınızı kopardığınızda gözenekleri açık bırakırsınız, böylece cımbızınızda bakteri varsa, gözeneklerinizden içeri girebilir.

Yapmanız gereken de zaten basittir.  Antiseptik sıvı veya kolonya ile hızlı bir durulama yeterli olacaktır.

Eski cımbızlar da bakteri taşıyabilir, ancak onlarla ilgili daha büyük sorun var, tüyleri o kadar sıkı tutamayacakları için cımbızlamanın daha acı verici hale gelmesini sağlayabilirler.

3. Kaş Makyajı Önce Yapılmaz

“Makyajımı hangi sırayla yaptığımın ne önemi var?” Diye düşünüyor olabilirsiniz. Ama çok şeyi değiştirebileceğini söyleyebiliriz. Fondöten ve / veya allık sürdükten sonra cildiniz farklı görünebilir, bu yüzden fondöten ve allık kullanmadan önce kaş makyajı yapıyorsanız, aslında kaşlarınızı farklı bir yüz için yapıyorsunuz demektir!

4. Duştan Önce Kaş Almak

Duştan önce kaş almak harika bir yol gibi görünebilir, çünkü başka bir yere düşen kopmuş tüyleri temizleyebilirsiniz, ancak bu aslında hiç iyi bir yöntem değildir!

Sıcak su, kaş köklerinizi gevşetebilir ve kaş kıllarının kaymasına neden olacağı için kaşlarınızın şeklini değiştirebilir.

Duştan önce kaş almak yerine, duştan sonra kaş alın- kökleriniz gevşeyecek, bu da cımbızlamanın daha da az ağrılı olma imkanı verir.

5. Kaş Renginizi Saç Renginize Uydurmaya Çalışmak

^

Kaşlarınızı saçınızla aynı tonda yapmak, çoğu zaman onları çok sert gösterebilir. Bunun yerine, kaş makyajınız için biraz daha açık bir renk kullanın – kaşlarınızın çok daha doğal görünmesini sağlayacaktır.

6. Kaş Alma Sırasında Büyüteçli Ayna Kullanma

Büyüteçli aynalar, cilt bakımı ve makyaj için harika olabilir, ancak onları kaş alırken kullanmamalısınız. Büyüteçli aynalar, kaşlarınızın görünümünü bozar ve bu da aşırı koparmaya neden olabilir.

7. Kaş Kalıplarını Kullanmayın

Kaş kalıpları son zamanlarda çok popüler hale geldi – elleri sabit olmayan veya kaş makyajı becerilerine güvenmeyen insanlar için harika bir çözüm gibi görünüyorlar.

Ancak kalıplar, yüzünüz için uygun değilse kaşlarınızın doğal görünmemesine neden olabilir. Bunun yerine, kaş şeklinizi değiştirmeye çalışıyorsanız bir profesyonele gitmelisiniz.

8. Yanlış Makyaj Fırçasının Seçilmesi

Kaşlarınızı vurgulamak için pudra veya krem ​​kullanıyorsanız, doğru fırçaya sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. İnce, açılı bir fırça, kaşlarınızın, çok geniş veya düz bir fırçadan çok daha doğal görünmesini sağlar.

9. Kaşın Üzerinde Cımbızlamayın

Kaşlarınızın üzerinden birkaç tane dağınık tüy almak yüzünüzü temizleyebilir, ancak onları tepeden şekillendirmeye çalışmamalısınız. Kaşın üst kısmından çok fazla koparmak veya ağda yapmak, kemerin görünümünü bozabilir. Bunun yerine alttan şekillendirin.

10. Kaş Şeklini Kuaförsüz Değiştirmek

Kaşınızın şeklini önemli ölçüde değiştirmeye çalışıyorsanız, her zaman bir profesyonele gitmelisiniz! Güzellik uzmanları, kuaförler size yüzünüz için doğru kaş şeklini nasıl vereceğini bilir ve kaşlarınızın harika görünmesini nasıl sağlayacağınız konusunda size ipuçları ve püf noktaları verebilir. Eğer bu konuda iyi değilseniz mutlaka profesyonel birine gitmelisiniz.