Karın Ve Kollardaki Fazlalıklardan 10 Dakikada Kurtulun

Günde yapacağınız 10 dakika sporla, kalça, omuz, basen, karın ve kollarınızı şekle sokabilirsiniz ve daha güçlü vücuda sahip olmak ister misiniz ? İhtiyacınız olan tek şey bir duvar. Bu hareketleri Evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer Faydasını görmek istiyorsanız ara vermeden sırayla yapmalısınız. Hadi hareketlerimize geçelim.

Bacak Kıvırma Hareketi

Duvarı arkanıza alın ve dizlerinizin üstüne çökün. Ayaklar duvara paralel yere dik olsun. Elleriniz omuz izasında olsun ve dirsekten kırık şekilde şınav pozisyonu alın, dizleri ve ayakları yerden kesmeyin. 15 tekrar yapın.

Duvar Yürüyüşü

Duvarı karşınıza alın ve uzanın tek ayağınızı dizinizi kırın duvara koyun. Boşta olan bacağı 90 derece yukarıya kaldır. sonra vücudunuzu yukarı çekin bacak değiştirerek tekrarlayın.

15 tekrar

Duvar Şınavı

Duvarı karşınıza alın ve ayakta durun duvarda şınav pozisyonu alın. Ayaklar değişmeyecek kollar omuz genişliğinde sarih şekilde olsun. Vücudunuzu ayakları oynatmadan geriye itin ve başlangıç şekline dönün. 15 kez tekrar

Tek Bacaklı Duvar Şınavı

Bir önceki egzersiz ile aynı bir iki değişiklik var. Bir önceki pozisyon gibi pozisyon alın tek yapacağınız şey kollar kafa genişliğinde ve bir bacak yere paralel şekilde geriye uzatıyoruz. 15 defa tekrar

Tırmanış

Bu egzersiz oldukça hareketli. Şınav pozisyonu alın ve bir bacağınız duvarda olsun. Diğer ayağınızı dizinizden bükün ve havaya kaldırın. Kollar kafa genişliğinde 60 saniye boyunca bu şekilde duruyoruz ve sonra bacak değiştirerek tekrarlıyoruz.

Duvar Oturuşu

Duvarı arkamıza alıyoruz ve duvara yaslanıyoruz sonra dizleri kırıyoruz sırtımız duvara dayanaak oturma pozisyonu alıyoruz ve 60 saniye bekliyoruz.

Bacaklar Duvarda

Bacakları dizden büküp duvara yanaşıyoruz. 90 Derece yukarı kaldırarak duvara dayanıyoruz. bacaklar ve kalçalar duvara değecek. Vücut yerde kalacak 60 saniye boyunca pozisyonu koruyoruz.