Bunları Hep Yanlış Açıyoruz, Doğrusu Daha Kolaymış

Hayatımız boyunca yaşıyoruz ve öğreniyoruz. Bu ifade, hayatın neredeyse tüm yönleri hakkında haklı olarak kullanılabilir. Herhangi bir sayıda yıl veya on yıl yaşasak da, örneğin patatesleri yanlış soyduğumuzu ya da şekeri yanlış döktüğümüzü öğrenemeyebiliriz.

Hepimizin çoğunlukla yanlış yaptığı öğrenince vay be çok daha kolaymış diyeceğiniz 6 süper bilgi vereceğiz.

Şeker paketleri

Daha çok cafelerde, restoranlarda bulunuyor Bu şeker paketleri. Tasarımı Benjamin Eisenstadt tarafından geliştirildi. Normalde açtığımızda paketi üstünden yırtıp dökeriz aslında bu yöntem hem uğraştırıcı hem de yanlıştır. Doğrusu ise çok daha basittir: paketi üstünden ayırmak yerine ortadan ikiye bölün. Bu şekilde yaparsanız, tüm şeker fincana girecek ve çok daha az uğraşacaksınız.

Pringles patates cipsi

Elimizi kutunun içine sokup yiyebileceğimizi düşündüğümüz, başta kolay ama diplerine doğru zorlaşan bu cipsi yemenin aslında çok daha kolay bir yöntemi var. Tüpün içine katlanmış bir A4 kağıt parçası yerleştirdiğinizde Pringles yemek çok daha kolay hale gelecektir.

Sıradan patates cipsi

Paketin orta kısmını makas veya başka bir keskin nesne kullanarak kesin.

Haşlanmış patatesler

Patatesleri haşlamadan önce ortasına bir kesik atın ve kaynatın, sonra soğuk suya daldırın. Artık patatesleri ellerinizle çok az çabayla soyabileceksiniz.

Toblerone

Üçgeni, geriye çekmek yerine çikolata tarafına doğru itin. Bunu sadece bir parmak veya başparmak ile yapabilirsiniz.

Karton Kutudaki İçecekler

Meyve suyu veya süt genellikle karton kutulardadır. Ağzındaki yuvarlak delikten doğru şekilde dökmediğimiz taktirde sıçramalar oluyor. Bunu yapmanın doğru yolu, aslında kartonun ağız kısmını üstte tutmaktır. Sonra göreceksiniz sorunsuz bir şekilde akacaktır.