Saç Nasıl Hızlı Uzar? 6 Önemli Püf Noktası (Resimli)

Saçların bakımı genellikle çok zor olabilir ve saçlarımızı sağlıklı tutmak için, kadınlar olarak sürekli yeni ürünler arar dururuz. Aslında evde kendimiz bazı yardımcı egzersizler yaparak saçımızı gürleştirebiliriz. Bunlar biraz alakasız gibi görünse de saçların gür kalmasında önemli bir role sahipler.

Saç Nasıl Hızlı Uzar?

1. Kafa Derinizi Sıcak Tutun

Dairesel hareketlerle saç derinize masaj yaparak saç köklerinizin uyarılmasını sağlayabilirsiniz.

2. Hint baş masajı

Bu masaj tekniği 1000 yılı aşkın süredir uygulanır, sadece saçlarınızın gürleşmesi için değil aynı zamanda endişeyi ve stresi de azaltır. Yapmanız gereken şey resimde gördüğünüz noktaları hafifçe itin ve ovalayın ve saçınızdan biraz tutarak hafifçe çekin.

3. Boyun egzersizleri

Boyun egzersizleri saç büyümesini kolaylaştıran önemli bir faktördür. Bu egzersizi yapmak için boyun kaslarınızın gerilmesi gerekir. Resimde gördüğünüz hareketleri uygulamanız yeterlidir.

4. Yoga hareketleri

Saç uzamasını hızlandıran en önememli yöntemlerden biri de yoga hareketleridir. Elleriniz havadayken dik durun. Dizleriniz düzken, parmaklarınızın ucuyla ayaklarınıza dokunmaya çalışın. İlk başta yapmak zor olabilir. Ancak bunu günde 5 ila 10 kez yapmak hızlı bir şekilde saçlarınızın uzamasına yardımcı olacaktır.

5. Nefes egzersizleri

Yogada yapılan bir uygulama olan Kapal Bhati pranayama gibi bazı nefes egzersizleri saç büyümesini teşvik etmek için mükemmeldir. Başınız düz olacak şekilde rahat bir pozisyonda oturarak başlayın. Ardından, derin bir nefes alın ve bunu yaparken midenizi olabildiğince içeri çekin. Bir turu tamamlamak için bunu 20 kez yapın.

Kapal Bhati pranayama tekniği hasar görmüş saçlara ve kafa derisine taze oksijen pompalayarak yeni saçların büyümesine yardımcı olmak için mükemmel bir yöntemdir. Ayrıca saç köklerini güçlü tutar ve saçın erken beyazlamasını önler.

6. Saçı yer çekimine karşı bırakmak

Bu yöntem için saçı hızlı uzatmak için en çok bilinen tekniklerden biridir. Bu yöntem 2 aşamadan oluşur. İlk önce, saç köklerini uyarmak için baş masajı yapmalısınız. Daha sonra, ikinci kısımda kafa derisine kan akışını arttırmak için bir yatağa veya koltuğa uzanarak saçlarımızı yer çekimine karşı bırakarak güçlenmesini sağlamaktır.

Sizin bildiğiniz hızlı saç uzatma tekniği varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.