Patatesleri Bulaşık Makinasına Dizin ve Çalıştırın Ne Olduğuna Şaşıracaksınız

Pratik bilgiler hayat kurtarıyor. Belki size anlamsız gelebilir ama ufak şeylerin ne kadar büyük bir bilgi olduğunu anlayacaksınız.. İşte pratik uygulayabileceğiniz bilgiler.

Beyaza Boyanmış Kapı ve Pencereler

Evinizin beyaza boyanmış pencere, kapı ve tahta kısımı ucuza getirebilirsiniz.Soğanı yumuşayana kadar kaynatın. Soğuyunca ayırılacak yerlere sürün. Parlaması için çok fazla ovalanması gerekmez.

Durulamayı patatesle deneyin

Bulaşık makinenizin üst kısma patatesleri koyun ve durulayın. Bittikten sonra lekeler yok olacaktır. Bu yöntemi Daha fazla patates ile yaptığınız zamanlar kullanın. Durulamada deterjan kullanmayın temiz su ile patatesleri temizleyecektir.

Banyo için Sirke

Banyonuz temiz olması için haftada bir sıcak sirke ile yıkayın. Sirkeyi ateşle kaynatın sonra banyoya dökün ve silin sonra su ile yıkayın.

Kirleri yok etmek için limon suyunu kullanın

Deterjan koyduğunuzda limon suyu koyun. Limonun asidi makinedeki kirleri daha etkili çıkaracaktır.

Küçük mutfak eşyalarınızı bir bezle makineye atın

Plastik kapakları ve kenardan düşecek eşyalarınızı tel örgü bezle makineye atarsanız size kolaylık sağlayacak.

Tıkacınızda kalmış yemek kalıntıları temizleyin

Bulaşık makinenin altında bulunan bir tıkaç vardır.Musluğun altında durulayabilirsiniz veya yapışanları destekle çıkarabilirsiniz.

Küçük kalıntıları çıkarmak için diş fırçası kullanın

Tıkacınızdaki küçük yapışan tortuları havluyla çıkarmak zor olacak. Kullanılmayan diş fırçasından yardım alabilirsiniz.

Yoğun bir peklik için sirke ile makineyi çalıştırın

Sirke kireç ve tortuları çıkarmada etkili bir çözüm. Üst kısma 2 bardak sirke koyun deterjan koymayın. Kurutmayıda kapatın.

Evinizde bulaşık tabletleri yapın

Evinizde boraks, çamaşır sodası, tuz gibi malzemelerle bulaşık makinesi için tabletler yapabilirsiniz. Katkı maddesiz ve sağlıklı olacaktır.

Çatal, bıçak ve kaşıklarınızı karmaşık dizmeyin

Çatalları ayrı yere kaşıkları ayrı yere dizerseniz makineyi boşaltırken daha kolay olur. Bıçaklarıda ters dizerseniz çıkarırken kaza olmaz.

Bulaşığa başlamadan önce lavabonuza sıcak su dökün

Makineyi açmadan önce lavabonuza sıcak su dökün. makine çalışınca sıcak su ile çalışacaktır. Soğuk kış aylarında soğuk su ile temas yasaklanacaktır.

Oyuncak, fırça ve terliklerinizi makinede yıkayın

Çocuğunuzun oyuncaklarını dezenfekte etmek ve saç fırçalarınızı ve terliklerinizi dezenfekte etmek mi istiyorsunuz ?Bulaşık makinesi size bunu sağlıyor.

Bu önemli bilgilerden herkes yararlanması için lütfen paylaşmayı unutmayın..