Karpuz Ve Peyniri Birlikte Tüketmek İyi Değilmiş

Yazın en gözde ikililerindendir Karpuz ve peynir. Sıcak havaların ilacı karpuzun yanına bir de peynir koyduk mu ımmm tadına doyum olmaz. Tam da zaten tehlike de burada başlıyor. Karpuz ve peynir ne kadar masum dursa da fazla tüketildiğinde bu ikili hiçte masum olmuyorlar.

Diyet yapanlar yazın karpuz ve peyniri hafif gördüklerinden bolca tüketirler fakat. Diyetisyen Aysun Yurdakul’a göre karpuz peynir ikilisi çok fazla tüketildiğinde kiloya neden oluyor.  Ve ekliyor..

“Bu ikilinin çok fazla yenmesi kilo vermek yerine kilo almaya sebep olacağı unutulmamalıdır. Eğer karpuzun yanındaki peyniriniz çok fazla yağlı ve tuzlu ise ve sizde bununla çok fazla karpuz tüketirseniz bu yaptığınız tam bir diyet faciası olacaktır.

Su oranın yüksek olması ve fazlasıyla serinletmesi sebebi ile karpuz yaz aylarında en fazla tercih edilen meyvedir. Diyet yaptığınızda Karpuz ve peynir ikilisini ana öğün olarak kullanmayın ara öğün olarak kullanın. Böylece diyetinize zararından çok bu ikilinin katkısı olur.

Akşam televizyon karşısına geçtiğimizde, yediğimiz meyvelerin ne kadar çok kalorili olduğunu da bilmemiz gerekir. Bil hassa diyabet hastalarının çok fazla şekerli meyve tüketmemesi gerekir çünkü kan şekerlerinin yükselmesine sebep olacaktır.