Kist ve Kitleleri Vücuttan Temizleyen Mucize Doğal Tarif

Bu tarifin yapabildiklerine inanmak güç ancak deneyen kişilerin gördüğü faydalar herkesi şaşırtıyor.

Genelde salatalarda, lahmacunun yanında, çiğköftede ve mezelerde kullanılsa da o tam bir detoks bitkisi. Bugün google bile onu şifalı bitkiler kategorisinde sınıflandırıyor.

Her ne kadar salata diye tüketsek bile onun faydaları bununla sınırlı değil. İnsan sağlığı için en faydalı bitkilerden biridir.

Alternatif tedavi olarak birçok hastalığın tedavisinde maydanoz çayı öneriliyor.

Kist, Tümör ve Kitleleri Temizler

Bilim dünyası maydanoz üzerinde araştırma yapmaya devam ederken son yapılan bilimsel çalışmalar bir hayli ilginç. Fareler üzerinde yapılan testlere göre maydanoz, akciğer ve karında bulunan tümör ve kist benzeri oluşumları yok ettiği gözlendi.

İnsanlar üzerinde de aynı sonucu verdiğine inanan bilim insanları maydanoz tüketmeleri konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Sinir sistemini onarıyor

Sadece kist ve tümör değil faydaları sinir sisteminde de çok etkili. Yaşam şartları hepimiz üzerinde stres, kasılma ve gerginlik oluşturabiliyor.

Vücudumuzda meyve ve sebzeden geçen ağır metaller bulunur. Bunlar Nörotoksisite olarak adlandırılır. Vücudumuzdaki bu ağır metaller sinir sistemimizi yıpratır ve damarlarımıza zarar verir.

Bilim dünyası maydanoz suyu içmenin, sinir sistemini onardığını ve sakinleştirici etkisi olduğunu açıkladılar.

Eklem ağrısı ve iltihaplı hastalıklara iyi gelir

Maydanoz oldukça fazla C vitamini içerir bu sayesde CRP c-tepkin protein seviyenizin yükselmesine olanak sağlar. Maydanoz tüketmek Osteoartrite, gut, artrit gibi hastalıklara iyi gelir.

Maydanoz çayı nasıl hazırlayabilirsiniz?

Maydanozu tüketmenin en faydalı ve lezzetli yollarından biri onun çayını hazırlamaktır.

Malzemeler:

  • 5 dal kadar maydanoz
  • 3 bardak su
  • Yarım limon (isteğe bağlı 1 limon)
  • 1.5 tatlı kaşığı bal

Nasıl hazırlanır?

Suyumuzu kaynattıktan sonra, malzemelerimizi bir kaba koyuyoruz. Kaynayan suyu kabın içine ekliyoruz ve 5 dakika kadar demlenmesini bekliyoruz. Demlendikten sonra maydanoz ve limonu süzgeçle ayırarak suyunu bir bardağa döküyoruz. Üstüne bal ilave edip karıştırdıktan sonra içebilirsiniz. Şifa olsun..

Bu yazıyı faydalı bulduysanız çevrenizdekilerle paylaşın. Veya düşüncenizi aşağıdan yorum yaparak belirtin.