Kıyafetlerin İlk Gün Gibi Kalması İçin Nasıl Yıkamalıyız?

Severek aldığım kıyafetlerim 3-5 yıkamadan sonra kendinden geçiyor ve eskimiş gibi görünüyor diyorsanız tam da çözümünü öğreneceğiniz konudasınız. Birazdan öğrendiğiniz bilgilerden sonra kıyafetleriniz ilk günkü gibi yeni ve canlı olacak en azından daha uzun süre yeniymiş gibi kullanabileceksiniz.

Nasıl mı? Hadi gelin çamaşırlarımızı nasıl yıkamalıymışız öğrenelim..

Kıyafetlerin İlk Günkü Gibi Yeni Kalması İçin Yapılacaklar

1. Çamaşır makinesini çok fazla doldurmamak

Çamaşır makinemizi alabildiğinden daha fazla eşyayla doldurursak çamaşırlarımız yıkanırken yıpranır ve çamaşırlarımızda kalıcı hasarlar bırakabilir.

2. Kıyafetleri önerilen sıcaklıkta yıkamak

Her kıyafetin önerilen sıcaklık yıkama bilgisi sırt etiketinde yazar yıkamadan önce mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.

3. Renklerini korumak için kaliteli sıvı deterjan kullanmak

kaliteli sıvı deterjan kullanmak

Maalesef her sıvı deterjan aynı etkiyi göstermez, burada marka verip sizi yönlendirmek istemiyorum ama siz hangilerinin iyi olduğunu zaten biliyorsunuz.

4. Siyah kıyafetler için ayrı bir deterjan kullanmak

Siyah ve renklilerde aynı deterjanı kullanarak hiç iyi bir şey yapmıyoruz. Deterjandan tasarruf edeyim derken kıyafet tarafında harcama yapıyoruz. Siyahlar için ayrı bir deterjan şart.

5. Bazı kıyafetler elde yıkama isteyebilir

Nadirde olsa bazı kıyafetler daha uzun ömürlü olması için elde yıkamak için daha uygundur. Kıyafetinizin hassas olup olmadığını aldığınız mağaza görevlisine sormayı unutmayın.

Bugün çamaşırlarınızın daha uzun ömürlü olabilmesi için 5 maddeyi sizler için sıraladık. Umarım faydalı olmuştur ve hoşunuza gitmiştir. Sizin de öneriniz varsa yorum yazarak okuyucular için faydalı olabilirsiniz.

Sağlıkla ve hoşçakalın.