Lavabonuza 1 Kaşık Tuz Atarsanız

Lavabo tıkanıklığı işlerinizi aksatan bir beladır. Paylaşacağımız bu yöntemler işinize çok yarayacak. Kolay ve pratik yöntemlerle tıkanan lavabonuzu açmak istiyorsanız söyleyeceğimiz bu yöntemlere dikkat ediniz.

Ne olursa olsun lavabo tıkanıklığının önüne geçemiyorsanız bu yöntem ile daha önce tanışmadınız. Bazılarını ilk kez duyacağınız yöntemleri sizler için düzenledik.

Karbonat, sıcak su ve sirke

Mutfak lavaboları sık sık tıkanıyor ise karbonat sıcak su ve sirke kullanabilirsiniz. karbonat ve sirkeyi karıştırın ve lavaboya dökün. Kaynar suda dökün. Bu şekilde gider borusu açılacaktır.

Su ve tuz karışımı

Saç ve sabun kalıntıları yüzünden lavabo giderleri tıkanabilir. Banyo gideri için ise sıcak su ve tuz karışımı uygulayabilirsiniz.

Bulaşık deterjanı

Gider borularını en kolay açmak için bulaşık deterjanı ve kaynar su uygulayabilirsiniz. Öncelikle gidere 100 ml bulaşık deterjanı dökün ve yarım saat sonra ise kaynar su dökün.

Lavabo pompası

Lavaboların korkulu rüyası pompa yöntemi her zaman işe yarar bir yöntemdir. Önce pompayı lavabonun üzerine tıkayın su gitmesini engelleyin lavabo biraz su ile dolunca pompayı kaldırın.

Evye süzgeci

Lavabolarınızı evye süzgeci kullanarak önleyebilirsiniz. lavaboya girecek olan cisimleri filtreler.