Resme Baktığınızda İlk Gördüğünüz Obje Size Kim Olduğunuzu Söylüyor

Bilinçaltımız inanılmazdır ve kişiliğimiz hakkında muhtemelen düşündüğümüzden çok daha fazla şey söyleyebilir.  Sizin hoşunuza gidenler, inançlar ve korkular, anılar ve beceriler gibi tüm bilgileri tutan bir depolama birimidir bilinç altımız. O, görmüş olduğumuz ve yaşadığımız her şeyi kaydeder.

İlginç olan şey ise, bilinçaltımız, bilmeden yaptığımız davranışları doğrudan bilinçli davranışımıza bağlar. Biz bir durumun rastgele olduğunu düşünürüz fakat aslında bilinç altımız, eşleştirmeleri doğrultusunda bizi sonuca götürür. Ve bu durumda gözleriniz tam resmi görür, ancak beyniniz önce size göre olanı seçer.

Aşağıdaki test size nasıl biri olduğunuzu söyleyebilir 🙂 Hadi bakalım, önce resme bakın ve ilk bakışta gördüğünüz hayvanı aklınızda tutun, o hayvanın açıklamasında bakalım neler yazıyormuş.

Önce hangi hayvanı gördün?

1. Zebra

Gördüğünüz ilk hayvan zebra ise, komik, etkili ve karizmatik biri olduğunuzu söyleyebiliriz. Çok aktif ve spontansınız, en örnek kişiliğe sahipsiniz ve insanlar sizi her zaman takip ederler. İletişim becerileriniz rakipsizdir ve çok iyi bir satış elemanı olabilirsiniz.

Ama aynı şeyi tekrar tekrar yapmak zorunda kalırsanız o şeyden çabuk sıkılırsınız. Her gün farklı bir şey getirdiği sürece yeni etkinlikler veya insanlar hayatınızda olabilir.

2. Kedi

Önce kediyi fark ettiyseniz, çok konuşmayı sevmeyen kişisiniz ve bazı insanlar utangaç olduğunuzu düşünebilir. Asıl sebep, eylemin ortasında olmak yerine uzaktan izleyip gördüklerinizi analiz etmeyi tercih etmenizdir. Çevrenizdeki insanların sizin hakkınızda ne düşündüğünü içtenlikle umursamazsınız ve başkalarının da aynı şeyi sizin için yapmasını tercih edersiniz. Kendi kurallarınızı kendiniz belirlersiniz ve sürdürürsünüz. Bağımsız ve kendi kendinize yetersiniz.

3. Ördek

İlk önce ördeği görürseniz, % 100 iyimsersiniz ve kesinlikle hiçbir şey sizi kötü hissettiremez. Sizin için bardağın yarısı hep doludur. Şu anda yaşıyorsun ve hayatı tam olarak test etmeyi seviyorsun. Yeni yerler keşfetmekten, yeni beceriler öğrenmekten hoşlanırsınız ve merakınızın kesinlikle hiçbir sınırı yoktur.

4. Koala

Gördüğünüz ilk hayvan koalaysa, çok sakin ve her gün kendi hızınızda yaşamaktan hoşlanıyorsunuz. Çok nazik, duyarlı, şefkatli ve düşünceli bir insansınız ve tüm arkadaşlarınız tam anlamıyla sadece bir telefon görüşmesi yaptığınızı bilir. Özellikle büyük partileri sevmiyorsunuz. Güzel bir film ya da iyi bir kitap ile sessiz bir akşam ilk tercihinizdir . Fedakarsınız, başkalarına yardım etmektan kaçınmaz, içtenlikle karşılığında hiçbir şey beklemeden yaparsınız.

5. Fil

Fil ilk gördüğünüz hayvansa, çok gerçekçisiniz ve etrafınızdaki her şeyi derinden önemsiyorsunuz. Sadık vesorumlusunuz. Aileniz ve arkadaşlarınız her zaman size güvenebilir. Yardıma ihtiyaçları varsa, kiminle konuşacağını tam olarak bilirler. Ve bir şekilde her zaman bir çözüm bulmanın ve sorunu çözmenin bir yolunu bulursunuz. Siz sadece iyi bir dinleyici değilsiniz, rakipsiz bir problem çözücüsünüz.

Aileniz ve arkadaşlarınız her zaman birinci önceliğinizdir ve etrafınızdaki insanlar iyi hissettiklerinde kendinizi iyi hissedersiniz.

6. Ayı

İlk önce ayı fark ettiyseniz, çok mantıklı, muhafazakar ve gelenekselsiniz, yüksek değerleriniz var ve hayatınızı bunlara göre inşa ediyorsunuz. Sessiz ve gözlemlisiniz, gürültülü şirketlerden veya yoğun yerlerden hoşlanmıyorsunuz ve her zaman uyum ararsınız. Çok hassas, düşünceli ve diplomatiksiniz. Kurallara ve düzenlemelere inanıyorsunuz ve spontane kararlar kesinlikle sizin tarzınız değil.

Çalışkan, güvenilir ve adanmışsınız. Siz bir maksimalistsiniz, “son tarih” kelimesini ciddiye alan ve aynı şeyi başkalarından da bekleyen birisiniz.

7. Zürafa

Zürafa gördüğünüz ilk hayvansa, sosyal bir kelebek ve doğal amigo kızsınız. Çok esneksiniz, herhangi bir gruba uyum sağlayabilirsiniz ve göz açıp kapayıncaya kadar o grubun merkezi olacaksınız. Konuşmayı seviyorsunuz ve gerçekten herkesle iyi bir konuşma yapabilirsiniz. Ayrıca çok rahat ve toprağa bağlısınız.

Kesinlikle hiçbir şey sizi üzemez gibi görünse de, çok hassassınız. Arkadaşlarınıza sadıksınız ve onlardan da aynı şeyi bekliyorsunuz. Rutini sevmiyorsunuz ve çoğu zaman işinizi veya hobilerinizi değiştiriyorsunuz.

8. Domuz

Önce domuz gördüyseniz, çok bağımsızsınız ve yalnız bırakıldığında en iyi şekilde çalışıyorsunuz. Çok keskin bir zihniniz var ve dakikada 100 km gidiyor, bu yüzden bunu herkese açıklamak için zamanınız yok. Küçük detaylara dikkat etmeniz, parlak hafızanız ve olağanüstü analitik becerileriniz sizi her türlü soruşturmayla ilgili her şeyde çok etkili hale getirebilir. Dışa dönük olarak adlandırılmasanız da, insanlarla çok iyi anlaşıyorsunuz.

9. Tavşan

Tavşan gördüğünüz ilk hayvansa, çok yaratıcı, enerji dolu ve mutluluğunuzu bulaştırıcı bir etkiniz var. Nereye giderseniz gidin, her zaman kahkaha ve neşe getirirsiniz ve herkes arkadaşınız olmak ister. İnanılmaz mizah anlayışınız, ister işte ister partide olsun, sizi anında ilgi odağı haline getirir. Bazı insanlar biraz sığ olduğunuzu düşünebilir, ama bu gerçeklerden çok uzak.

Çok düşünceli, empatiksiniz ve tıpkı kendiniz gibi insanların gülüşünü görmek hoşunuza gidiyor.

10. Aslan

Eğer aslan ilk tespit ettiğin hayvan olsaydı, sen doğuştan lidersin. Doğal olarak, ortak bir hedefe ulaşmak için insanları sizi takip etmeye nasıl ikna edeceğinizi biliyorsunuzdur, ancak bazen baskın olma eğiliminiz olabilir ve gücünüz biraz bunaltıcı olabilir. Herhangi bir zorluktan korkmuyorsunuz, aslında onları seviyorsunuz çünkü size neler yapabileceğinizi ve bir kazanan gibi hissetmenizi sağlayan bir fırsat sunuyorlar. Çok rekabetçisiniz ve olağanüstü stratejik becerileriniz var.

11. Baykuş

Gördüğünüz ilk hayvan baykuşsa, kendi başınıza çalışmayı tercih eden, çok analitik ve derin düşünen bir insansınız. Sessiz zaman geçirmekten hoşlanırsınız ve sosyal durumlarda kendinizi rahat hissetmezsiniz. Her şeyin iyi organize edilmesini seviyorsunuz, herhangi bir kaos ortamı sizi rahatsız ediyor. Mükemmeliyetçisiniz ve bazen başkalarından da aynı şeyi bekliyorsunuz.

Unutmayın, hepimiz kendi kusurlarımızda mükemmeliz. Özellikle sosyal olmasanız da, insanlar inanılmaz zekanız ve mizah anlayışınız nedeniyle sizden gerçekten keyif alıyorlar.