Sarımsakla Varisli Damarlardan Kurtulma

Sürekli oturarak çalışan hepimizin bacaklarında varisli damarlar oluşur ve bu güzel giyinmeyi engellediği gibi ciddi ağrılara da sebep olur. Ayrıca tükettiğimiz yemeklerin de bu konudaki zararından bahsetmek zorundayız. İşlenmiş gıdalar tüketerek yeterli besini alamadığımız için vücudumuz zarar görmeye ve yıpranmaya başlıyor ve yaşadığımız hayatı düşünürsek yıpranması oldukça doğal bir sonuç. Sporu ihmal ediyoruz, düzensiz ve sağlıksız besleniyoruz, bunun yanında uzun saatler oturuyor veya ayakta kalıyoruz.

Varisli damarlar aslında sadece genişlemiş damarlardır ve bacaklarda ortaya çıkar ve sebebi damarlarınızın çevresinin iltihaplanmasıdır. Bu iltihabı gidererek damarlarınızı eski sağlıklı haline getirmenin en kolay yolu sarımsak kullanmaktır. Eğer ki yağını çıkartarak kullanırsanız çok daha hızlı faydasını göreceksiniz. Bu yöntem için sizlere bir tarif derledik. Hadi öğrenelim!

Malzemeler

  • 5 diş sarımsak
  • 3 portakal
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı

Sarımsağı ince ince doğrayın ve zeytinyağını ve portakalı sıkarak suyunu ekleyin. Kapağını sıkıca kapatarak küçük bir kavanozda saklayın. 12 saat boyunca bekletin ve kullanamadan önce güzelce çalkalayın.

Birkaç damla varisli bölgeye damlatın ve güzelce ovun. Streç filmle kapayarak üzerine sıcak bir bez kaplayın. 1 hafta boyunca her gece tekrarlayın ve varisleriniz kaybolsun.