Topaklanan Makyaj Nasıl Düzeltilir? En Pratik Çözümler

makyaj topaklanması neden olur nasıl geçer

Genellikle kadınlar makyajın topaklanmasının sebebini çok ürün kullanmak sanırlar ama asıl sebebi bu değildir. Topaklanma en sevmediğimiz durumlardan biri olsa da makyajı silip yeniden yapmak hem zaman kaybı hem de sinir bozucu olduğundan olanla yetiniriz.

Makyaj topaklanmasını nasıl önleriz?

Aşağıda makyaj topaklanması yaşamamanız için bazı püf noktaları bulunuyor.

Makyaj Sabitleyici

Yüzünüzün pudra şekeri gibi görünmesini istemiyorsanız makyaj sabitleyici kullanmamanız için hiçbir sebep yok. Makyaj sabitleyici topaklanma oluşumunu ciddi oranda yok eder.

Doğru makyaj tekniği

Fondöten ovuşturarak yapılmaz. Nemli makyaj süngeri ile yapılır ve 3-4 dakika yüzünüze bastırıp çekerek gezdirmelisiniz. Ne zamanki çizgiler ve topaklanmalar yok olur o zaman nemli süngerle işimiz bitmiş demektir.

Göz altları için

Topaklanma en çok göz altlarında görünür. Nemli bir makyaj süngerine tonikten bir miktar sıkın ve hafifçe bastırıp çekin. Süngerin nemli olması yeterli çok ıslak olmasına gerek yok. Çizgiler yok olana kadar bu işlemi uygulayın.

Cildiniz kuruysa

En çok da cildi kuru olan kadınlar topaklanma sorunu yaşar. Aslında çözümü çok basit, yukarıdaki anlattığımız şekilde makyajınızı yaptınız ama yinede topaklanma varsa yüzünüz için uygun bir yağ kullanmalısınız. Birkaç damla yağı elinize alın makyaj süngerinize yüzünüze hafifçe bulaştırın. Yüzünüze canlı bir görüntü verecek ve topaklanma sorununuz çözülmüş olacak.

Cildiniz yağlıysa

Cildiniz yağlıysa da makyajın kusması bazen görülebiliyor. Çözüm: Transparan pudra kullanmak. Makyajınız bittiğinde transparan pudrayı makyaj süngeriyle yüzünüzde gezdirin. Az olmasına dikkat edin, yüzünüzdeki parlaklık azalarak matlaşacaktır.

Göz farı bazı

Göz kapağı için özel üretilen bu ürünler aslında makyaj topaklanmasını yok edebiliyor. Sadece göz kapağımızda değil yüzümüzde de kullanabileceğimiz bu ürün sayesinde daha az fondöten kullanarak makyaj süngeriyle istediğimiz makyajı elde edebiliriz.

Yorum ve görüşlerinizi yorum yaparak herkesin okumasını sağlayabilirsiniz.

Başka bir faydalı içerikte görüşmek üzere.