Ütü Yapmadan Çarşaf Nasıl Düzleştirilir?

Ütü yapmak kadınların en çok zorlandığı işlerden biridir. Çarşafları ütülemek bazen tam anlamıyla ütüden soğumanıza sebep olabilir. Bunu bildiğimizden size harika bir ipucuyla geldik. Ütü yapmadan çarşaflarınızı jilet gibi yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bir tiktok kullanıcısı öyle bir yöntem paylaştı ki birçok kişi daha önce bu yöntemi bilmiyordu ve hemen denemeye başladı. Bizlerde denedik ve olumlu sonuç aldık. Meğer oteller bu yöntemi çoğu zaman kullanıyormuş.

Gelelim yöntemimize…

Mila adında bir Tiktok kullanıcısı yıkanıp kurulanan çarşafların nasıl jilet gibi olabileceğini açıkladı ve bu yöntemin sırrının su olduğunu söyledi. Kulağa biraz garip gelebilir ama su ile çarşafları düzleştirebiliriniz.

İhtiyacınız olan şey bir sprey şişesi.

Uygulanışı:

Çarşafı yatağınıza serdikten sonra su dolu spreyi çarşafın tamamına bol miktarda sıkalım. Elimizle kat yerlerini ve kırışıklığın çok olduğu alanları düzeltelim.. En son işlem olarak çarşafı yatağın altına güzelce sıkıştırarak gergin olacak şekilde düzenleyelim. İşte bu kadar.

Yöntemi doğru uyguladığınızda çarşaflarınızın jilet gibi olduğunu görebilirsiniz. Bu ve buna benzer bilgiler öğrenmek için bizleri sosyal medya hesaplarımızdan ve sitemizden takip etmeye devam edin. Başka bir pratik bilgide görüşmek üzere.