30 Yıl Sonra Aşık Olduğu Kadınla Karşılaştı, Kadına Bakıp Şunları Söyledi

Dr Faruk Öndağ, bir dostunun başından geçen hikayeyi anlatıyor. Çok değer verdiğim bir abimin hatırası bu. Faruk hocam dedi gençlik hali feci derecede aşık oldum ve karşılıklı bu tablo memleketten. Fakat her iki ailede birbirinden çok keyif almıyor. Ama biz ikimiz tutturunca ağır bastık iki tarafta evet demek zorunda kaldı gittik kızı istedik…

Ancak kız tarafında kızın halası işi bozdu. Önce anne babayı vazgeçirdi sonra kızın kafasını karıştırdı. Şimdi kıza bakıyorsun bir evet diyor bir hayır diyor, anne baba tarafı da hayır diyor.

Babam dedi ki:

Oğlum bu işten hayır gelmeyecek, böyle yuva kurulmaz. Bu olay seni çok üzer. Şimdi canını yakacak ama gel baba sözü dinle vazgeç.

Baktım kızın da sağı solu belli değil babam da ağır bastırıyor tamam dedim. Tamam dedim ama bir da bana sor başka şeylere attım kendimi. Zıpkın yemiş balık gibi ordan oraya atıyorum ordan oraya atıyorum kendimi.

Tam 2 sene dolaştım. Tatsız tuzsuz bir süreç. 2 senenin sonunda biraz sakinleştim, ailemin uygun bulduğu bir kızla bir yuva kurdum. Önce eşimle çok iyi bir arkadaş olduk, sonra dost olduk. Sonra bir sevdalandım eşime bir sevdim Faruk hocam bu kadar olur.

Bak kaç senelik evliyiz bana deseler ki bir daha yer yüzüne gelsen Faruk hocam kendi hanımımla evlenirdim yine. 60 yaşında adamım ama aşığım eşime…

Bizim oğlan büyüdü, nişan yapacağız. Gittik sevdiğimiz bildiğimiz büyükçe bir mağazaya. Birkaç müşteri falan var ortamda dedi ki mağaza sahibi, sizi şöyle ağırlayayım kahvenizi çayınızı için müşterileri ben halledeyim dükkanı kapatalım tamamen sizle ilgileneyim.

Eyvallah dedik benim sırtım dönük ama eşim tam cepheden müşterileri görüyor. Ben yaz sıcağı kahvemi içiyorum sakinleştim ihtiyacım varmış kahveye. Ancak arkada da diyalog devam ediyor müşterilerle dükkan sahibi arasında.

Dükkan sahibi çok beyefendi bir insan birkaç dil bilen okumuş güzel bir insan fakat karşısındaki hanımefendiler inanılır gibi değil. Müthiş bir çirkeflik müthiş bir şımarıklık, sonradan görmelik inanılır gibi değil. Duyduklarıma ben inanamıyorum bir ara eşime baktım eşim dudaklarını ısırarak kafasını sağa sola döndürdü, Allah korusun der gibi.

Derken özellikle arkadaki kadınlardan bir tanesi çok fena. Ağzından öyle kelimeler çıktı ki dayanamadım ve döndüm baktım.

Aman Allah’ım… Olacak şey değil. Seneler önce gençken aşık olduğum evlenmeye çalıştığım uğruna tam 2 sene acı çektiğim hanımefendi. Yıldızlar dökülmüş… Yaldızlar dökülmüş… O güzellikler gitmiş… Karakter ortaya çıkmış…

30 Yıl Sonra Aşık Olduğu Kadınla Karşılaşan Adamın Gençlere Tavsiyesi

İnsan aşıkken etkilenmişken karşı cinsten onun zaafını açıklarını bir takım kusurlarını görmüyor göremiyor. 60 yaşına gelince o güzellikte gitmiş, karakter ortaya çıkmış meğer beni Allah korumuş.

Hayat dedik ya her zaman insanoğluna garip garip kendine özgü oyunlar oynar, sırrı kader. Çok önemli sırrı kader. Her oyuna karşı güzel olmak lazım sabredilecek yerde sabretmek, şükredilecek yerde şükredebilmek lazım.

Öyle de güzel sonu, böyle de güzel sonu.

Sağlıcakla kalın efendim.

Hikayenin videolu hali aşağıdadır