Karbonatla Neler Yapılabilir?

Evde kendi başınıza doğal tedavi yöntemlerini incelediyseniz veya aile büyüklerinize özellikle ninelerinize bu mevzularla ilgili müracaat ettiyseniz, karbonat tozunun çok yararlı ve faydalı olduğunu çoktan duymuşsunuzdur. Bu içeriğimizde size karbonat tozunun kulanım usullerini anlatıyor olacağız. Sizde Meraklandınız değil mi? Hadi başlayalım anlatmaya!

Mide Yanmasına Çözüm

Şayet bir akşam yemeğini fazla kaçırırsanız veya alışkın olmadığınız kadar acılı yemek yerseniz; mideniz hemen ağrımaya başlayacak ve size rahatsızlık verecektir. Bir çay kaşığı karbonat tozunu bir kadeh suyla karıştırın ve için. Mide yanmanız geçecektir.

Vücudunuzu Zehirli Maddelerden Arındırın

Banyo suyunuza 5 yemek kaşığı karbonat tozu ilave edin ve teninizi keselemek için erişemediğiniz bölgelerdeki ölü tenden ve kapanmış gözeneklerden kurtulun.

Karbonatla Çocuklarınızın Giysilerini Ter Temiz Yapın

Yeni doğan bebeklerde ve özellikle ufak çocuklarda deterjanlar ciddi alerjilere neden olabiliyor. 1 yemek kaşığı karbonat tozu ile bir kadeh suyu karıştırın ve direk kire uygulayın. Kirler yok olacaktır.

Meyve ve sebzelerinizi Ter Temiz Yapın

Hepimiz olabildiğince organik mahsuller harcamaya çalışıyoruz ancak ne yazık ki yediğimiz mahsullerin büyük çoğunluğu seralarda üretiliyor ve bu nedenle kimyevi maddeler kapsıyor. Meyve ve sebzelerinizi karbonat tozuyla ovarak hasarlı kimyevileri yok edebilirsiniz.

Kötü kokan pabuçlardan kurtulun

Ayakkabılarınıza içinde ne olduğunu öğrenmediğiniz koku gidericilerden sıkmak yerine geceden karbonat tozunu serpip sabah kunduralarınızdan temizleterek pak kunduralar giyebilirsiniz.

Haşere Isırıklarını Anında Tedavi Edin

Çocukken caddede oynarken sivrisinekler ve öbür haşereler tarafından ısırıldığımızı anımsıyorsunuz değil mi? Hatta bahar geldi geliyor demeden sivrisinekler ortaya çıkmış ve gözünüze çarpmaya başlamıştır. Şayet haşere ısırıklarına karbonat tozunu su ile diş macunu kıvamına getirip uygularsanız kaşıntı ve şişlikler yok olacaktır.

Evde Kendi Deodorantınızı Yapın

Bir sürü hasarlı kimyeviyi cildinize sürmek istemiyorsanız karbonat tozunu koltuk altınıza serperek kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

Diş Macununuzu Kendiniz Yapın

1 çay kaşığı karbonat tozu ile 1 çay kaşığı suyu karıştırarak kendi diş macununuzu yapabilirsiniz.

Elma Sirkesi ve karbonat tozu karışımı

Bu sirke ve karbonat karışımı sayesinde mide rahatsızlıklarınız ortadan kalkacak ve sindiriminiz basitleşecektir. 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 çay kaşığı karbonat tozunu karıştırarak harcayın.

Bahçe Nebatları için Natürel Haşere İlacı

Bahçe nebatlarınızın, sebze, meyve ağaçlarınızın ve fidelerinizin haşereler tarafından talan edilmesini istemiyorsunuz ancak haşere ilacı kullanarak tabiatı da pislemek istemiyorsunuz değil mi? Sizin için bir çözümümüz var. 4 çay kaşığı karbonat tozu ve 1,5 litre suyu karıştırarak nebatlarınıza sıkarsanız her türlü hasarlı canlıdan kurtulacaksınız.

Karbonat Tozu ve Limon Suyu Karışımı

Sindirimi kumpaslar ve bedendeki şişlikleri yok eder.

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı karbonat tozu
  • Yarım limon
  • 2 su kadehi su

Hazırlanış

Yukarıda saydığımız tüm malzemeleri güzeelce karıştırın ve sabah aç karnına için. Zamanla başkalaşımı fark edeceksiniz.

Siz karbonatı nasıl kendiniz nasıl kullanıyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın!