Çamaşır Makinesine Islak Mendil Atmak

Ortalama bir insan haftada yaklaşık 4 saat çamaşır yıkamaya zaman ayırmaktadır. Modern çamaşır makineleri bildiğiniz gibi işin çoğunu yapıyor, ama bazen sonuç istediğimiz gibi olmayabiliyor.Şimdi vereceğimiz basit bir numara sayesinde çok zaman kazanabilirsiniz ve sorunlarınızın büyük bir kısmını çözmüş olursunuz.

Çok fazla koyu renkli kıyafetiniz varsa, bu yöntem kesinlikle kullanışlı olacaktır. Yapman gereken Sadece giysilerini makineye atmadan önce 3 tane ıslak mendili makineye atmak.

Bu yönteme bizde oldukça şüpheci yaklaştık ve kendimiz denemeye karar verdik. Ve nihai sonucun tüm beklentilerimizi aştığını itiraf etmeliyiz. Gelin bu sonuçlara birlikte bakalım.

Giysilerde tüy namına bir şey kalmıyor

Islak mendiller, kıyafetlerden tüy ve saçın çıkarılmasına yardımcı olur. Küçük kumaş, yün ve saç parçalarını temizleyen bir emici görevi görürler. Sonuç olarak, giysiler çok daha temiz görünür ve tüm bu birikintileri kıyafetlerinizden kendiniz toplamak zorunda kalmazsınız.

Nasıl Uygulanır?

Çamaşır makinesine en fazla 3 ıslak mendil koyun. Davul dönmeye başladığında, mendiller kıyafetlerle karışacak ,tüy, saç ve yünleri toplayacaktır. Tatmin edici sonuçları görebilmek için her yıkamada yeni ıslak mendiller kullanmalısınız.

Mendillerinizin yeterince sağlam olduğundan emin olun.

Islak mendiller, makinenin içinde yırtılmayacak kadar güçlü olmalıdır. Onları şeritler halinde sökmeye çalışın. Bunu zar zor yapabiliyorsanız, bu ıslak mendiller mükemmeldir.

Selpak veya bez mendiller işe yaramaz.

Islak mendilleri selpakla veya kumaşla değiştirmeye çalışmayın. Selpaklar yeterince sağlam değil, bu nedenle giysilerinizden küçük kağıt parçalarını temizleyemezsiniz. Bezler de size sonuç veremeyecektir.

Kokudan kurtulmayı unutma.

Giysilerinizin ıslak mendillerin kokusunu emmesini istemiyorsanız, antibakteriyel veya kokusuz bir ürün seçin. Kokudan kurtulmak için biraz yumuşatıcı da ekleyebilirsiniz.